Кілька європейських країн розглядають можливість відновлення роботи своїх посольств в Афганістані, що означатиме дипломатичне визнання влади "Талібану". Про це агентству Bloomberg розповіли джерела.
За інформацією видання, протягом останніх кількох тижнів Італія в супроводі спецслужб здійснила ознайомчий візит до Кабула. Голова італійського МЗС Антоніо Таяні підтвердив, що туди поїхав посол країни.
"Є проблеми з правами людини. Рішення дуже складне, воно потребуватиме часу", – сказав Таяні у кулуарах саміту НАТО у Вашингтоні.
Наразі в Афганістані немає жодного європейського посольства, хоча там продовжує діяти представництво Європейського Союзу. Представник ЄС відмовився коментувати можливе відновлення роботи посольств окремих держав-членів, сказавши, що рішення мають ухвалювати уряди цих країн.
Один із високопоставлених європейських дипломатів сказав Bloomberg, що думка посадовців у Брюсселі змінилася в бік визнання необхідності фізичної присутності в Афганістані для підтримки проєктів розвитку, захисту прав жінок і створення стратегічної присутності.
Представники Франції, Німеччини та Великої Британії заявили Bloomberg, що не планують найближчим часом відновлювати роботу своїх представництв у Кабулі.
Водночас німецька влада відкрито обговорює питання про те, як повертати афганських прохачів притулку, які скоїли злочини або були засуджені за тероризм. Наразі вони не можуть бути депортовані в країну, оскільки Німеччина не має дипломатичних відносин із режимом "Талібану".
Високопосадовець американської адміністрації заявив, що США не мають наміру політично визнавати "Талібан" або знову відкривати посольство в Кабулі. За його словами, США ясно дали зрозуміти талібам, що існують проблеми – насамперед у ставленні до жінок та дівчат, – які не дають їм змоги рухатися в цьому напрямку.
Західні країни, включно зі США, покинули Афганістан, поспіхом евакуювавши своїх громадян і співробітників служб безпеки 2021 року, коли Кабул упав внаслідок наступу талібів після виведення з країни американських військ.
"Талібан" досі перебуває під санкціями ООН за терористичну діяльність, і більшість держав світу так і не визнали їхню владу в Афганістані. Але європейські держави обережно підтримують контакти з талібами, передусім через занепокоєння щодо гуманітарної ситуації в країні.
Інші Новини
Перед пошкодженням кабелів у Балтійському морі було зафіксовано китайське судно – ЗМІ
Перед пошкодженням двох підводних кабелів у Балтійському морі поблизу них пропливало судно Yi Peng 3, що належить Китаю. Про це...
Ізраїль продовжує знаходити на базах Хезболли сучасну російську зброю – WSJ
Ізраїльські війська, просуваючись у південному Лівані, виявляють значні запаси російської зброї. Це підтверджує підозри Ізраїлю про те, що терористична угруповання...
Міністр оборони Китаю відмовився зустрітися з очільником Пентагону – ЗМІ
Міністр оборони Китаю Дун Цзюнь скасував зустріч з очільником Пентагону Ллойдом Остіном. Вона мала відбутись цього тижня. З посиланням на...
Країни ЄС домовилися спільно розробляти ППО, дрони та РЕБ
Чотири групи країн Європейського Союзу у вівторок, 19 листопада, підписали листи про наміри для спільної розробки конкретних типів озброєнь –...
США не бачать необхідності змінювати ядерну доктрину у відповідь на дії РФ – Bloomberg
США не вважають за необхідне змінювати свою ядерну стратегію у відповідь на рішення Росії знизити поріг для застосування ядерної зброї....
У Кишиневі біля торгового центру знайшли безпілотник
У Молдові на півночі Кишинева у вівторок, 19 листопада, знайшли безпілотник. Про це заявили у Національній поліції країни. Як зазначили...
Average Rating