Кілька європейських країн розглядають можливість відновлення роботи своїх посольств в Афганістані, що означатиме дипломатичне визнання влади "Талібану". Про це агентству Bloomberg розповіли джерела.
За інформацією видання, протягом останніх кількох тижнів Італія в супроводі спецслужб здійснила ознайомчий візит до Кабула. Голова італійського МЗС Антоніо Таяні підтвердив, що туди поїхав посол країни.
"Є проблеми з правами людини. Рішення дуже складне, воно потребуватиме часу", – сказав Таяні у кулуарах саміту НАТО у Вашингтоні.
Наразі в Афганістані немає жодного європейського посольства, хоча там продовжує діяти представництво Європейського Союзу. Представник ЄС відмовився коментувати можливе відновлення роботи посольств окремих держав-членів, сказавши, що рішення мають ухвалювати уряди цих країн.
Один із високопоставлених європейських дипломатів сказав Bloomberg, що думка посадовців у Брюсселі змінилася в бік визнання необхідності фізичної присутності в Афганістані для підтримки проєктів розвитку, захисту прав жінок і створення стратегічної присутності.
Представники Франції, Німеччини та Великої Британії заявили Bloomberg, що не планують найближчим часом відновлювати роботу своїх представництв у Кабулі.
Водночас німецька влада відкрито обговорює питання про те, як повертати афганських прохачів притулку, які скоїли злочини або були засуджені за тероризм. Наразі вони не можуть бути депортовані в країну, оскільки Німеччина не має дипломатичних відносин із режимом "Талібану".
Високопосадовець американської адміністрації заявив, що США не мають наміру політично визнавати "Талібан" або знову відкривати посольство в Кабулі. За його словами, США ясно дали зрозуміти талібам, що існують проблеми – насамперед у ставленні до жінок та дівчат, – які не дають їм змоги рухатися в цьому напрямку.
Західні країни, включно зі США, покинули Афганістан, поспіхом евакуювавши своїх громадян і співробітників служб безпеки 2021 року, коли Кабул упав внаслідок наступу талібів після виведення з країни американських військ.
"Талібан" досі перебуває під санкціями ООН за терористичну діяльність, і більшість держав світу так і не визнали їхню владу в Афганістані. Але європейські держави обережно підтримують контакти з талібами, передусім через занепокоєння щодо гуманітарної ситуації в країні.
Інші Новини
Британія запровадила санкції проти російських хакерів і офіцерів ГРУ
Велика Британія 18 липня оголосила про санкції проти понад 20 співробітників Головного управління Генштабу РФ (ГУ ГШ, колишнє ГРУ), а...
Британія звинуватила російську розвідку у кібершпигунстві проти Заходу
У п’ятницю, 18 липня, Велика Британія повідомила про викриття операції російської військової розвідки, пов’язаної з використанням складного шкідливого програмного забезпечення...
У НАТО розповіли, які країни погодилися купити зброю США для України за схемою «Трампа»
Сім країн Європи та Канада вже приєдналися до ініціативи щодо закупівлі американської зброї для України за угодою, укладеною президентом США...
Німеччина відновила депортацію афганців із судимостями до Афганістану
18 липня з Німеччини здійснили перший за нового уряду депортаційний рейс з громадянами Афганістану, які отримали судові вироки за проблеми...
У РФ Держдума дозволила стягувати податкові борги з росіян без рішення суду
Депутати Держдуми РФ ухвалили у фінальному, третьому читанні законопроєкт, який дозволить стягувати борги зі сплати податків та страхових внесків з...
Ізраїль висловив жаль через удар по католицькій церкві у Газі
Офіс прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу пізно ввечері у четвер опублікував заяву, в якій висловив жаль після удару ЦАХАЛу по єдиній...
Average Rating