Україна підписала безпекові угоди з Чехією та Словенією. Підписання документів сталося у британському місті Вудсток.
Угода із Чехією
Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Чеською Республікою.
Значну частину угоди присвячено співпраці у військово-технічній сфері, включаючи боєприпаси, виробництво зброї, дрони та важку техніку. Чехія допомагатиме з постачанням артилерійських снарядів та створюватиме спільні підприємства.
Країни продовжать щорічну підготовку близько 4 тисяч українських захисників у межах Місії ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM).
У невійськовій сфері Чехія співпрацюватиме з Дніпром та Дніпропетровською областю для відновлення та сталого розвитку, а також відкриє у Дніпрі дипломатичне представництво. Чехія надаватиме гуманітарну допомогу для цивільного захисту та постраждалих від війни українців.
Чехія підтверджує свою підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО.
Угода зі Словенією
Крім того, Зеленський підписав безпекову угоду з прем’єром Словенії Робертом Голобом.
Словенія вже надала Україні 13 пакетів військової допомоги і має намір зберегти цей рівень підтримки протягом десятирічного строку дії Угоди. Республіка Словенія також зобов’язується задовольняти нагальні потреби України для зміцнення безпекових можливостей.
Словенія сприятиме Україні у навчанні в межах Місії ЄС із військової допомоги (EUMAM) і співпрацюватиме у пошуку джерел фінансування для проєктів української оборонної промисловості.
Окремі блоки документа стосуються невійськової підтримки. Зокрема, Словенія виділить 5 мільйонів євро на гуманітарну допомогу, економічне відновлення та програму "Зерно з України".
В угоді йдеться про поглиблення співпраці у сферах інформаційної та кібербезпеки, боротьби з організованою злочинністю, розвідки, контррозвідки та гуманітарного розмінування. Документ також закріплює всебічну підтримку Словенією майбутнього членства України в ЄС і НАТО.
Загалом Україна підписала вже 25 двосторонніх безпекових угод. Зокрема, з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом, Румунією, Чехією та Словенією.
Інші Новини
Макрон вважає “хорошим” рішення США послабити заборону на удари ATACMS по РФ
Президент Франції Емманюель Макрон схвально відреагував на інформацію про рішення США дозволити Україні завдавати ударів по РФ далекобійними ракетами ATACMS....
США найближчими днями оголосять про нову військову допомоги Україні
Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Сполучені Штати ближчими днями оголосять новий пакет оборонної допомоги Україні та...
Борис Джонсон закликав дати Україні лендліз та оголосити дату вступу до НАТО
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав надати Україні кредит на $500 млрд та оголосити дату вступу країни до НАТО....
Дуда заявив, що Шольц заважає Трампу завершити війну в Україні
Канцлер Німеччини Олаф Шольц намагається усунути обраного президента США Дональда Трампа від переговорів щодо завершення війни в Україні, заявив президент...
Італія не зняла заборону на удари по РФ своєю зброєю – Le Monde
Уряд Італії підтвердив свою позицію щодо використання українськими силами зброї, наданої Римом. Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні наголосив, що...
У Балтійському морі пошкодили ще один телекомунікаційний кабель
Технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс заявив про пошкодження кабеля зв'язку між Литвою та Швецією, що пролягає у...
Average Rating