Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують, що проєкт нової російської так званої контртерористичної стратегії кодифікує терміни, щоб узаконити переслідування тих, хто не згідний з політикою Кремля і його війною проти України.
У звіті зазначають, що Росія робить кроки з кодифікації термінів, що розширюють російське офіційне визначення переслідуваного екстремізму в рамках її постійних зусиль з кримінального переслідування і придушення внутрішньої опозиції Кремлю і його війні в Україні.
Міністерство внутрішніх справ Росії опублікувало 22 липня проєкт нової російської так званої контртерористичної стратегії, яка встановлює юридичні визначення "русофобії" та "ксенофобії", а також змінює визначення "радикалізму", "протидії екстремізму" та "суб'єктів протидії екстремізму".
ISW зазначає, що ці визначення, особливо положення, що формулює підтримку змін до російської Конституції як "радикалізм", намагаються інформаційно пов'язати і навіть визначити опозицію до нинішніх дій і структури російського уряду як етнічну нетерпимість до росіян, які підтримують політику Кремля і війну в Україні, ненависть до російської культури та історії, а також підтримку держав, "недружніх" до Росії у свідомості росіян.
Аналітики додають, що Кремль також, ймовірно, прагне використовувати ці визначення і подальші переслідування, щоб вислужитися перед російськими так званими ультранаціоналістами, оскільки останнім часом Кремль посилює боротьбу з нелегальною міграцією на тлі етнічної напруженості під виглядом боротьби з екстремізмом, але не в змозі адекватно протистояти загрозі ісламського екстремізму в самій Росії.
Нещодавні зусилля Кремля з розширення визначення екстремізму, що підлягає кримінальному переслідуванню, та репресії в інформаційному просторі, вірогідно, були спрямовані на заохочення самоцензури серед інакомислячих росіян, а новий проєкт контртерористичної стратегії, ймовірно, також має на меті переконати росіян, що опозиція політиці та війні Кремля – це опозиція ширшому російському суспільству, культурі та ідеалам.
У пояснювальній записці до проєкту контртерористичної стратегії зазначається, що "вирішення" проблеми внутрішнього екстремізму вимагає змін у "всіх сферах державної політики, включаючи національну, міграційну, молодіжну, культурну та інформаційну (політику)".
У тій же записці також підкреслюється важливість "зміцнення традиційних російських правових і моральних цінностей", одночасно протидіючи поширенню "радикального націоналізму і неонацизму в умовах проведення спеціальної військової операції (війни в Україні) і включення нових територій (незаконно окупованих українських земель)".
Експерти підсумовують: Кремль, ймовірно, спиратиметься на наративи та ідеології, що просувають внутрішній націоналізм, щоб створити інформаційні умови для своєї тривалої військової операції в Україні та майбутньої ворожості до інших держав, які Кремль вважає ворожими, під "русофобськими" та іншими "екстремістськими ярликами".
Ключові висновки ISW за 22 липня
Росія і Північна Корея посилюють співпрацю в судовій сфері. Росія робить кроки з кодифікації термінів, що значно розширюють російське офіційне визначення екстремізму, який підлягає кримінальному переслідуванню, в рамках постійних зусиль з кримінального переслідування та стримування внутрішньої опозиції до Кремля і його війни в Україні. Влада Курської області призначила критично налаштованого російського так званого військового блогера на посаду радника в обласній адміністрації, що, ймовірно, є частиною більш широких зусиль Кремля, спрямованих на заспокоєння критично налаштованих коментаторів шляхом надання їм певних репутаційних поступок в обмін на їхню більшу інформаційну лояльність. Українські війська завдали ударів з безпілотників по російській нафтовій інфраструктурі в Краснодарському краї та військовій авіабазі в Ростовській області 22 липня. За повідомленнями, грузинська влада оголосила в розшук близько 300 громадян Грузії, які служили добровольцями в Грузинському легіоні разом з українськими військами. Нещодавно російські війська просунулися вперед поблизу Вовчанська, Сіверська, Торецька і Донецька.
Інші Новини
Зеленський у Празі розпочав переговори з прем’єр-міністром Чехії
Президент Володимир Зеленський розпочав переговори з прем'єр-міністром Чеської Республіки Петром Фіалою у Празі.Як очікується, сторони обговорять всі аспекти двосторонньої співпраці...
Посол Мельник вважає, що Німеччина за Мерца може стати головним партнером України
Німеччина під час правління канцлера Фрідріха Мерца має всі шанси стати головним партнером України, а також лідером Європи. Про це...
Трамп заявив, що призначить нового радника з нацбезпеки впродовж пів року
Президент США Дональд Трамп заявив, що визначиться з іменем нового радника з питань нацбезпеки впродовж шести місяців. Про це повідомляє...
Російські хакери атакували урядові ресурси Румунії у день виборів
Російська хакерська група DDOSIA (NoName057) атакувала декілька вебсайтів влади та кандидатів у президенти Румунії в неділю, 4 травня, – у...
Трамп допустив підписання ініційованих Гремом санкцій проти РФ
Президент США Дональд Трамп припустив, що може підписати раніше анонсований сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом законопроєкт про нові санкції проти РФ. Про...
Bild: На Заході вважають, що Путін не може припинити війну в Україні
США закликають Росію припинити агресію проти України й погодитися на мирну угоду. Водночас у західних урядових колах зростає переконання, що...
Average Rating