США і Євросоюз нібито наближаються до домовленості щодо конкретних умов надання Україні фінансової допомоги на 50 млрд доларів з використанням прибутків заморожених активів РФ, як загальну ідею якої погодили у червні на зустрічі лідерів Групи семи. Про це пише Bloomberg.
За даними журналістів, США планують у будь-якому разі брати участь у наданні кредиту, але масштаб їхньої участі буде залежати від того, чи ЄС змінить своє законодавство щодо санкцій, аби мати більше гарантій того, що російські активи і надалі будуть залишатися замороженими.
Штати нібито готові надати зі свого боку 20 млрд доларів із загальної суми, якщо такі зміни щодо санкційного режиму будуть внесені.
Якщо ж ЄС не вдасться цього зробити, США все одно долучаться, проте сума внеску буде меншою, повідомили журналістам обізнані співрозмовники.
Нагадаємо, йдеться фінансову допомогу на 50 млрд доларів, участь у наданні якої мають брати ЄС, США, Канада, Японія та Британія. Гасити кредит планують з використанням прибутків від 280 млрд доларів заморожених активів РФ, більшість з яких перебувають у Європі.
Нові 50 млрд від G7 стануть доповненням до вже існуючого пакету макрофінансової підтримки від ЄС на 50 млрд євро, які будуть виділятися поступово протягом 2024-2027 років та "прив’язані" до плану реформ.
Початково США і ЄС домовилися внести по 20 млрд, але згодом Вашингтон почав просити Євросоюз про запобіжники, які дадуть більшу прогнозованість надходження прибутків від російських активів, оскільки зараз санкції ЄС потребують перегляду і продовження кожні пів року.
Раніше у ЗМІ вже з’явились повідомлення, що ЄС починає готувати "план Б" з більшою часткою європейського внеску на випадок, якщо Вашингтон не братиме участі у схемі.
Проте готовність ЄС збільшити свою частку внеску нібито зустріла невдовлення ключових столиць – Німеччини, Франції та Італії, коли це питання обговорювалося у середу на зустрічі послів ЄС у Брюсселі.
Єврокомісія стоїть на позиції, що найкраще продовжити термін, коли здійснюється перегляд і продовження санкцій, і гарантувати участь США. Проте Угорщина продовжує виступати проти будь-яких рішень, наполягаючи, що спершу потрібно дочекатися результатів виборів у США.
У Єврокомісії нібито попередили країн-членів, що США можуть приєднатися до ініціативи навіть після виборів, але ЄС зі свого боку має виконати усю "паперову" роботу до кінця жовтня.
Один співрозмовник стверджує, що у G7 планують фіналізувати наміри щодо кредиту на міністерській зустрічі 25 жовтня.
Інші Новини
Японські автовиробники зазнали серйозних збитків через мита Трампа – ЗМІ
Мита на імпорт автомобілів і запчастин президента Дональда Трампа призвели до мільярдних збитків найбільших японських виробників і змусили їх скорочувати...
За негативного сценарію українців може залишитися менше 10 млн – аналіз KSE
Базовий сценарій ООН передбачає, що населення України до 2100 року скоротиться до 15,2 млн осіб. Але негативний передбачає менш як...
Рада обмежила пенсії засудженим зрадникам та колаборантам
Верховна Рада вирішила обмежити пенсію засудженим за злочини проти національної безпеки. За ухвалення в цілому відповідного законопроєкту №10355 у четвер,...
Блокування банківського рахунку: як уникнути та що робити для розблокування
Більшість українських банків блокує рахунки при виявленні підозрілих операцій або перевищенні лімітів на перекази. Про механізми розблокування та стратегії запобігання...
Ліміти на карткові перекази в Україні: назвали умову для скасування обмежень
Українські банки запровадили ліміти на перекази на основі меморандуму, який може втратити актуальність у майбутньому. Про це повідомив заступник виконавчого...
Генсек НАТО зберігає “обережний оптимізм” щодо переговорів України та РФ
У переговорному процесі з мирного врегулювання в Україні м’яч наразі очевидно знаходиться на стороні Росії, оскільки українська делегація вже прибула...
Average Rating