Загарбницька війна Росії загрожує не лише народу України, а і кожному європейцю. Європейський Союз виконає власне зобов’язання стосовно повернення до країни справедливого і тривалого миру.
Про це заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель на 79-ї сесії Генасамблеї ООН.
За його словами, постійний член Ради Безпеки розпочав злочинну та неспровоковану війну в Україні. Мішель назвав це показовою "спробою насадити своє право, використовуючи силу, замість того, щоб скористатися силою права".
"Ця війна є прямою загрозою для народу України та для кожного з нас. Європейський Союз підтримав Україну, і буде продовжувати підтримувати Україну так довго, як це буде необхідним. Ми виконаємо нашу обіцянку свободи й солідарності. Ми зобов’язалися досягти справедливого та тривалого миру, як це прописано у Статуті ООН", – сказав президент Євроради.
Мішель зазначив, що злочин є злочином, де б і ким він би не був скоєний. Саме тому, за його словами, ЄС захищає універсальне міжнародне право в усьому світі.
Іран та Росія – однакова загроза
В цьому контексті він згадав Іран, що зі своїми проксі-угрупованнями підживлює конфлікти на Близькому Сході та звинуватив Тегеран у підтримці війни проти України.
"Ми маємо зробити висновки з цієї ситуації. Іран та Росія використовують одну й ту саму схему: ядерна загроза, імперіалістичні амбіції, підтримка терористичних груп, – і все це для дестабілізації сусідніх країн та решти світу", – зазначив Мішель.
Китай – ключовий партнер
Крім того, президент Євроради закликав Китай скористатися своїм впливом на Росію, щоб зупинити війну проти України і забезпечити повагу до Статуту ООН. Він назвав КНР "ключовим партнером, який може допомогти подолати глобальні виклики, зменшити ризики та диверсифікувати шляхи постачання".
"Як ми знаємо, залежність від одного постачальника переростає у вразливість та призводить до конфліктів. Ми також закликаємо Китай не підтримувати Росію, прямо або опосередковано, в її злочинній війні проти України. Натомість Китай має скористатися своїм впливом, щоб забезпечити повагу до Статуту ООН", – сказав Мішель.
Підтримка України з боку ЄС
Нагадаємо, з 24 вересня в Нью-Йорку відбуваються загальні дебати високого рівня за участю глав держав та урядів у рамках 79-ї сесії Генасамблеї ООН.
Днями участь у дебатах взяв президент України Володимир Зеленський. Під час свого візиту до США він також зустрівся з Шарлем Мішелем, лідери обговорили використання заморожених активів РФ.
Днями президент Євроради на полях Генасамблеї ООН зустрівся з президентом Ірану Масудом Пезешкіаном. Під час діалогу Мішель розкритикував іранського лідера за постачання балістичних ракет Росії.
Інші Новини
Енергоатом відреагував на погрози Кремля вигнати МАГАТЕ із ЗАЕС
Російські окупанти погрожують зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це є актом ядерного тероризму. Про це заявила пресслужба Енергоатому. «Погрози...
Шольц наступного тижня обговорить із Сі Цзіньпіном війну в Україні – ЗМІ
Канцлер Німеччини Олаф Шольц проведе зустріч із лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час саміту G20 у Бразилії наступного тижня. З...
Дають надію на послаблення ізоляції – МЗС України про розмову Шольца і Путіна
Телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з російським диктатором Володимиром Путіним не допоможе досягти справедливого миру. Глава Кремля розцінює вмовляння...
Шольц після розмови з Путіним зателефонував Туску
Після телефонної розмови з російським диктатором Володимиром Путіним канцлер Німеччини Олаф Шольц зв'язався з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Про це...
“Мінська-3” не буде: Зеленський прокоментував дзвінок Шольца до Путіна
Президент України під час вечірнього звернення відреагував на телефонний дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца до Путіна. "Канцлер Шольц казав мені,...
Трамп не залишить Україну без зброї та допомоги – Politico
Новообраний президент Дональд Трамп не позбавлятиме Україну ні зброї, ні допомоги. Навіть попри те, що він хоче швидкого завершення війни....
Average Rating