Україна та Хорватія уклали угоду про довгострокову підтримку і співпрацю. Її підписали президент України Володимир Зеленський та прем’єр Хорватії Андрей Пленкович. З посиланням на Офіс президента.
Угода з Хорватією, як й інші безпекові угоди України, буде діяти протягом 10 років. Цією угодою Хорватія закріплює свій обов'язок підтримувати Україну до перемоги у війні.
Серед іншого йдеться про співпрацю між оборонно-промисловими комплексами двох країн, перспективи спільного оборонного виробництва та локалізацію проєктів в Україні. Країни також вивчатимуть можливості зміцнення взаємодії у сфері цифрової стійкості й кібербезпеки та обмінюватимуться розвідувальними даними.
Важливим також є гуманітарне розмінування. Хорватія виділила на цей напрям вже понад 10 млн євро та продовжить надавати обладнання й ділитися знаннями.
В угоді йдеться також про сфери протимінної діяльності, догляд за ветеранами та судове переслідування за тяжкі злочини, оскільки Хорватія має свій досвід, пов’язаний з війною.
Також в угоді містяться пункти, що стосуються допомоги в гуманітарній, енергетичній, правовій і науковій сферах. Крім того, Хорватія сприятиме притягненню Росії до відповідальності, відшкодуванню збитків, завданих агресією, і чинитиме санкційний тиск. Хорватія зобов'язується підтримувати вступ України до ЄС та НАТО.
Нагадаємо, Хорватія допомагає Україні з початку російської агресії у 2014 році. Загальна сума допомоги з лютого 2022 року становить близько 300 млн євро, країна надала 11 оборонних пакетів.
Варто додати, що Україна вже уклала безпекові угоди з понад 20 країнами, серед яких США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Нідерланди та інші європейські держави.
Сьогодні, 9 жовтня, стало відомо, що президент України Володимир Зеленський поїхав до Хорватії. Він візьме участь у третьому саміті "Україна – Південно-Східна Європа".
Глава держави вже зустрівся з прем'єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем. Вони обговорили оборонну допомогу і співпраця, гуманітарне розмінування, реабілітацію дітей та поранених воїнів, відбудову України, європейську інтеграцію України.
Інші Новини
Республіканці у Конгресі США критикують Байдена за запізнілий дозвіл на удари по РФ
Кілька впливових республіканців у Конгресі розкритикувала адміністрацію президента Байдена за те, що вона місяцями зволікала, щоб дозволити Україні використовувати американську...
Прем’єр Британії відреагував на розмову Шольца з Путіним: Це його справа
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, коментуючи телефонний дзвінок Олафа Шольца кремлівському правителю Владіміру Путіну, заявив, що це справа канцлера Німеччини,...
Син Трампа розкритикував дозвіл Україні бити ракетами ATACMS по РФ
Син новообраного президента США Дональда Трампа розкритикував імовірний дозвіл чинного президента Джо Байдена на удари американською далекобійною зброєю по території...
Енергоатом відреагував на погрози Кремля вигнати МАГАТЕ із ЗАЕС
Російські окупанти погрожують зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це є актом ядерного тероризму. Про це заявила пресслужба Енергоатому. «Погрози...
Шольц наступного тижня обговорить із Сі Цзіньпіном війну в Україні – ЗМІ
Канцлер Німеччини Олаф Шольц проведе зустріч із лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час саміту G20 у Бразилії наступного тижня. З...
Дають надію на послаблення ізоляції – МЗС України про розмову Шольца і Путіна
Телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з російським диктатором Володимиром Путіним не допоможе досягти справедливого миру. Глава Кремля розцінює вмовляння...
Average Rating