Міжнародна організація міграції (МОМ) представила результати 17-го раунду дослідження внутрішнього переміщення населення в Україні, у яких розповіли, скільки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зараз нараховується та з якими проблемами вони стикаються.
Про це говорить повідомлення голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева.
Скільки переселенців нараховується в Україні
За даними МОМ станом на серпень 2024 року, кількість ВПО в Україні становить 3,67 млн осіб, а 4,39 млн людей вже повернулися до своїх домівок.
Попри те, що у період із квітня по вересень нинішнього року кількість ВПО зросла на 120 тисяч, загалом ситуація залишилася стабільною в річному вимірі. МОМ зазначає, що 11,4% населення України становлять внутрішньо переміщені особи.
Серед переселенців 10% – це неповні сім’ї, у яких є лише одна людина старша 18 років, а інші – не старші 17 років.
Згідно з результатами дослідження, більшість ВПО (69%) не планують кудись переїжджати протягом наступних трьох місяців. Водночас 14% розглядають можливість повернення додому, але понад половина з них планують це зробити лише після завершення війни.
Куди найчастіше переїжджають ВПО
Найбільше переселенців приймають Харківська (13%), Дніпропетровська (12%), Київська (8%), Запорізька області (6%) та Київ (10%). Більшість ВПО приїхали з Донеччини, Харківщини, Запоріжжя, Херсонщини та Луганщини. При цьому дві третини переселенців походять зі східної частини України, а 17% – з південних регіонів.
28% переселенців переїхали у межах своєї області.
Дослідження показало, що 9% переселенців провели щонайменше 14 днів за кордоном через повномасштабне вторгнення, а понад 82% мешкають поза своїм звичним домом вже більше року. Приблизно 82% ВПО прожили поза звичним місцем проживання понад рік – у середньому 750 днів.
Основні потреби, озвучені ВПО, залишаються незмінними: павербанки та генератори (59%), медикаменти (40%), житло та робота (по 34%), продовольство (33%).
Раніше повідомлялось, що ВПО мають право на щомісячну грошову допомогу. Для дорослих виплати становлять 2 тисячі гривень, а для дітей та осіб з інвалідністю – 3 тисячі гривень. Головна умова для отримання допомоги – сукупний дохід родини, який не повинен перевищувати 9 444 гривень на одного члена сім'ї. Виплати здійснюються двічі на місяць: 15 та 28 числа.
Також ми розповідали, що переселенці можуть отримати субсидії на оплату комунальних послуг під час опалювального сезону. При цьому наявність договору оренди житла не є обов'язковою умовою для отримання субсидії.
Субсидія надається сім'ям, у яких сума платіжок за комунальні послуги перевищує визначений обов'язковий платіж. Розмір субсидії розраховується індивідуально, залежно від доходів сім'ї. Важливо, що фінансова допомога для ВПО не враховується у сукупному доході при розрахунку субсидії.
Інші Новини
Європейський парламент затвердив новий склад Єврокомісії
Європейський парламент на засіданні 27 листопада затвердив новий склад Єврокомісії на чолі з Урсулою фон дер Ляєн, сформований після євровиборів...
Радбез ООН збереться через останні удари Росії по Україні
Сьогодні, 27 листопада, Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН) збереться на екстрене засідання через останні атаки Російської Федерації (РФ) на...
Кулеба застеріг від сподівань на перемир’я між Україною та РФ завдяки Трампу
Попередній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба застеріг від сподівань на перемир’я між Росією та Україною завдяки майбутнім зусиллям Дональда...
Умєров з делегацією прибув до Південної Кореї – Yonhap
Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим у середу, 27 листопада, прибула до Південної Кореї. Про це пише...
Маск прокоментував запит Байдена про нову допомогу Україні
Мільярдер Ілон Маск, якому обраний президент США Дональд Трамп підготував посаду у своїй адміністрації, розкритикував прохання президента Джо Байдена до...
У Трампа заявили, що його перемога сприяла угоді між Ізраїлем та “Хезболлою”
У команді новообраного президента США Дональда Трампа заявили, що угода про припинення вогню між Ізраїлем та "Хезболлою", укладена за посередництва...
Average Rating