Корпорація Intel виграла черговий раунд у багаторічній судовій боротьбі з ЄC у справі, яка призвела до колись рекордного антимонопольного штрафу в розмірі 1,1 мільярда доларів.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Суд ЄС ухвалив, що регулятори не змогли довести, що американська компанія пропонувала незаконні знижки виробникам ПК, які погоджувалися купувати більшість своїх чипів у Intel.
У четвер судді заявили, що відхилили всі підстави для апеляції, поданої Європейською комісією, яка є наглядовим органом ЄС з питань конкуренції.
Рішення найвищого суду відповідає рішенню дворічної давнини, яке частково анулювало рішення комісії 2009 року, в якому Intel звинувачували у зловживанні домінуючим становищем, щоб знищити конкурента Advanced Micro Devices Inc.
Тоді комісія оскаржила свою першу велику поразку в антимонопольній справі за понад 20 років, заявивши, що рішення Загального суду ЄС було переповнене помилками.
Intel заявила, що "задоволена" рішенням суду і "нарешті може закрити цю частину справи". Тим часом Європейська комісія заявила, що "ретельно проаналізує це рішення".
Однак, попри перемогу Intel, рішення у четвер не ставить крапку в справі. Триває інша судова боротьба після того, як минулого року комісія наклала новий штраф у розмірі 376,36 мільйона євро — зосереджуючись на тих аспектах справи, де вона таки виграла у нижчому суді в 2022 році.
Цей штраф стосується того, як Intel платила виробникам за те, щоб вони відмовилися від запуску продуктів з чипсетами конкурентів — таку поведінку в антимонопольному законодавстві ЄС називають "явними обмеженнями". Окрім боротьби зі зменшеним штрафом, Intel також подала позов проти комісії з вимогою повернути відсотки за первісний штраф.
Інші Новини
На критичних об’єктах встановили понад 900 МВт резервної генерації
Станом на листопад в Україні на об'єктах критичної інфраструктури встановлено понад 900 МВт резервних потужностей. Про це інформували в Асоціації...
Долар послабшав після оголошення Трампом кандидата в міністри фінансів США
У понеділок курс долара США послабшав, а казначейські облігації США зросли в ціні після того, як новообраний президент Дональд Трамп...
Україна хоче значно збільшити пропускну здатність західного кордону до 2030 року
Україна планує серйозно збільшити пропускну здатність на західному кордоні. Про це заявив заступник міністра розвитку громад і територій Сергій Деркач....
Працевлаштовані після 18 травня можуть бути заброньовані за новим порядком – Мінекономіки
Військовозобов’язані працівники, які працевлаштувалися після 18 травня 2024 року, можуть бути заброньовані за загальним порядком, як і інші. З посиланням...
У ЄС заявили, що Азербайджан не може постачати російський газ
У Єврокомісії запевняють, що російський газ не може потрапляти до ЄС під виглядом газу з Азербайджану. Про це сказав речник...
Долар чи євро: що краще купувати
Після падіння гривні у першій половині 2024 року на 10% до долара США на валютному ринку вже кілька місяців поспіль...
Average Rating