30 жовтня Європейська комісія схвалила щорічний пакет заходів щодо розширення ЄС, у якому міститься докладна оцінка стану справ і прогресу, який досягнули Албанія, Боснія та Герцеговина, Косово, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Грузія, Молдова, Україна й Туреччина. Про це йдеться на сайті Єврокомісії.
У ЄК зазначили, що відкриття переговорів щодо вступу з нашою державою стало «важливим визнанням рішучості України проводити реформи на шляху до вступу до ЄС».
«Після першої міжурядової конференції у червні 2024 року аналітичне вивчення acquis (скринінг) відбувається гладко. За умови виконання Україною всіх умов Комісія розраховує на відкриття переговорних кластерів, починаючи з основних, якнайшвидше у 2025 році», – зазначили у Єврокомісії.
Щодо інших кандидатів на вступ, то, зокрема, Чорногорія загалом досягла проміжних контрольних показників за двома розділами. Єврокомісія зазначила, що у сфері верховенства права і судової системи необхідний подальший прогрес.
Сербія виконала контрольні показники для відкриття кластера 3 (Конкурентоспроможність та інклюзивне зростання). Наступного року Сербія, як очікується, прискорить роботу щодо впровадження реформ, пов'язаних із вступом до ЄС, за всіма напрямами, приділяючи особливу увагу проміжним контрольним показникам верховенства закону, а також забезпеченню дійсно сприятливого середовища для громадянського суспільства та ЗМІ.
Албанії рекомендували надалі нарощувати темпи реформ, орієнтованих на ЄС, зокрема, в галузі верховенства закону, консолідації досягнень у галузі правоохоронної діяльності, ефективної боротьби з корупцією та організованою злочинністю, а також заохочення основних прав, включаючи свободу ЗМІ, права власності та права меншин.
Північній Македонії рекомендували продовжувати реалізацію реформ, пов'язаних з ЄС, зокрема, в рамках кластера основ: судової системи, боротьби з корупцією та організованою злочинністю.
Щодо Боснії та Герцеговина, то ЄК готує переговорну рамку з метою її прийняття Радою ЄС, щойно країна зробить усі кроки, вказані у рекомендації Комісії від жовтня 2022 року.
Косово подало заявку на членство в ЄС у грудні 2022 року. У ЄС відзначили прогрес у боротьбі з організованою злочинністю, а також покращення ділового середовища. Косову необхідно активізувати зусилля щодо зміцнення верховенства закону та державного управління, а також захисту свободи вираження поглядів.
Щодо Молдови, то за умови виконання всіх умов Комісія розраховує на відкриття переговорів щодо кластерів, починаючи з основ якнайшвидше у 2025 році.
Грузія: хоча в грудні 2023 року Європейська рада надала країні статус кандидата, процес вступу до ЄС був де-факто припинений через дії уряду. Єврокомісія відреагувала на порушення під час парламентських виборів і наголосила на тому, що потрібна всеосяжна виборча реформа.
Туреччина є країною-кандидатом і ключовим партнером Європейського союзу. Але переговори про залишаються у глухому куті з 2018 року відповідно до рішення Ради ЄС. Єврокомісія відзначила, що серйозні побоювання зберігаються в областях основних прав та верховенства закону.
Рада ЄС має розглянути рекомендації Комісії щодо кожної держави-кандидата і ухвалити рішення щодо подальших кроків у процесі розширення.
Інші Новини
Трамп пообіцяв зняти всі санкції з Сирії
Президент США Дональд Трамп заявив, що Штати знімуть всі санкції з СиріїПро це він сказав на американо-саудівському інвестиційному форумі."Я розпоряджуся...
Переговори у Стамбулі: в Кремлі все ще приховують склад делегації
Російська Федерація не буде розкривати склад своєї делегації на перемовинах у Стамбулі до наказу Володимира Путіна.Про це заявив речник російського...
Україна звернулась до Польщі та Єврокомісії через блокування кордону
Міністерство розвитку громад та територій України звернулось до Міністерства інфраструктури Польщі та Єврокомісії щодо вирішення питання блокування пункту пропуску "Ягодин...
Келлог: Путіна вже попередили про найжорсткіші санкції проти Росії
США і Європа можуть запровадити проти Росії серйозні санкції, якщо вона не погодиться на перемир'я з Україною. Такі обмеження будуть...
У МЗС Британії вважають, що Путін ухиляється від мирних переговорів з Україною
Російський диктатор Володимир Путін ухиляється від мирних переговорів з Україною та заплутує їх.Про це заявив міністр закордонних справ Британії Девід...
Зеленський розповів про наслідки відмови Путіна від зустрічі у Стамбулі
Зустріч у Стамбулі стане визначальною у питанні припинення вогню: якщо вона не відбудеться, це означатиме, що Росія не зацікавлена у...
Average Rating