Збільшення видатків в проекті державного бюджету до розгляду документу у другому читанні не планується. Суттєвих змін також не очікується. З посиланням на кілька джерел в уряді.
"У нас не буде збільшення видатків до другого читання – це не прогнозується", – сказав співрозмовник видання з фінансово-економічного блоку уряду.
Ще один чиновник з уряду зазначив, що "ми поки не плануємо щось міняти".
Не чекає на суттєві зміни у проекті документа до другого читання і голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев.
"Принципово у проекті нічого не зміниться", – сказав він у коментарі РБК-Україна.
У першому читанні проект держбюджету на 2025 рік Верховна Рада прийняла 31 жовтня. В документі було враховано всі правки народних депутатів, які було схвалено бюджетним комітетом.
За інформацією голови бюджетного комітету Роксолани Підласи, вони передбачають:
спрямування джерел наповнення Дорожнього фонду в розмірі 43,2 млрд грн в наступному році в загальний фонд бюджету на потреби національної безпеки та оборони; спрямування щонайменше 2 мдрд грн на гуманітарне розмінування; переведення апарату ВР з 1 квітня 2025 року на грейдову систему оплати праці; виплати так званої "чорнобильської пенсії" (доплата непрацюючим пенсіонерам у зоні відчуження) лише тим, хто дійсно жив в зоні відчуження з 1986 по 1993 рік. Ця норма заощадить 15 млрд грн на виплату новим переселенцям. схвалення виділення 4,8 млрд грн на нові пасажирські вагони, а також спрямування 4% ПДФО до бюджетів ОТГ.
Крім цього, з проекту держбюджета було вилучено статтю про підвищення витрат на збільшення зарплат прокурорів на 3 млрд грн.
"Прийняли в цілому бюджетні висновки. Жодної правки окрім правки по зарплатам прокурорів не змінили", – написав заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк.
Варто нагадати, що, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, пріоритетами проекту бюджету 2025 року є видатки на оборону, фінансування захищених статей.
Документ планується розглянути у другому читанні не пізніше 20 листопада.
Згідно з проектом держбюджету 2025 року, доходи бюджету становитимуть 2 трлн 336 млрд гривень. Видатки – 3 трлн 938 млрд грн, дефіцит – 1 трлн 640,6 млрд гривень, який покриватиметься здебільшого за рахунок міжнародної допомоги.
На сектор оборони і безпеки планується виділити 1 трлн 223 млрд гривень. Це становить 26,3% ВВП. Видатки на оборону будуть вищими, ніж у 2024 році (2 трлн 177 млрд гривень).
Водночас передбачено скорочення соціальних видатків на 50 млрд гривень до 419 млрд гривень. Уряд планує заморозити мінімальну зарплату та прожитковий мінімум.
Інші Новини
Швеція й Данія розпочали перевірки танкерів “тіньового флоту” РФ у Балтійському морі
Після Німеччини Швеція й Данія почали вимагати страхові документи від танкерів, які проходять через їхні територіальні води в Балтійському морі....
НБУ вимагає від банків боротися з “оптимізацією” сплати податків бізнесом
Національний банк України налаштований запобігати свідомій або несвідомій участі банків у незаконних схемах тіньового бізнесу. Йдеться про застосування механізмів "дроблення...
Курс валют НБУ на 7 липня
Курс основних валют, встановлений Національним банком України у понеділок, 7 липня 2025 року Курс долара порівняно з 6 липня зріс...
У РФ засекретили дані про смертність населення – ЗМІ
Федеральна служба державної статистики (Росстат) перестала публікувати будь-які дані щодо демографічної ситуації в РФ. Про це пише "Настоящее Время".Зазначається, що...
Ціни зростають не так швидко: НБУ назвав головну причину уповільнення інфляції
Інфляція в травні 2025 року досягла піку, а в червні почала знижуватися. Це пояснюється тим, що в червні минулого року...
США пригрозили ЄС тарифами у 17% на продукти та аграрну продукцію
Сполучені Штати пригрозили ввести 17-відсоткові тарифи на продукти харчування та сільськогосподарську продукцію з Європейського Союзу під час торговельних переговорів у...
Average Rating