Read Time:2 Minute, 18 Second

Спокійний жовтень добіг кінця. На календарі – листопад, який приніс нові проблеми та випробування для валютного ринку України.
Рівно тиждень тому портал «Курс України» писав про те, які фактори формували настрої на валютному ринку наприкінці жовтня. Однак те, що чекає на нас попереду, виявилося набагато серйознішим.
Завтра (у вівторок 5 листопада) відбудуться чергові вибори президента США – вибори, за якими, без перебільшення, затамувавши подих, спостерігають у всьому світі. Протистояння кандидата від демократичної партії Камали Гарріс та республіканця Дональда Трампа досягло «точки кипіння», але навіть за добу до виборів жоден із кандидатів не може похвалитися хоч якоюсь перевагою. А це означає, що все вирішиться найближчими днями.
Що означає для України перемога того чи іншого кандидата? Насамперед ясність перспектив: або продовження малоактивної, але все ж таки підтримки у війні у разі перемоги Гарріс, або – повна невідомість і непередбачуваність, якщо переможе Трамп.

Валютний ринок України, який перебував у повному спокої та стані стабільності останні місяці, вже почав лихоманити. З ранку понеділка, 4 листопада, на міжбанківському валютному ринку спостерігається ажіотажний попит на безготівкову валюту з боку компаній-імпортерів. До 12-ї години дня обсяг угод у торгівельній системі Bloomberg досяг незвичних на цей час 150 млн доларів, а котирування зросли до 41,44/41,46 грн (відповідно, «бід»/«оффер»). Національний банк, звичайно, бере участь у торгах і проводить валютні інтервенції, але поки що зміг лише на якийсь час зупинити зростання котирувань.
Слідом за безготівковим спрямувався вгору і готівковий курс долара. До обіду долари т.зв. "старого" зразка в оптових обмінних пунктах столиці продають по 41,63-41,65 грн, а долари "нового" зразка – по 41,68 грн і вище. Українці, схоже, остаточно зневірилися у стабільності гривні та активно переводять її у долари чи євро. За інформацією, опублікованою Національним банком, за жовтень 2024 року т.зв. «чиста купівля» населенням валюти становила майже 1,4 млрд доларів, що стало максимумом за останні 12 років (з листопада 2012 року).
Підлив олії у вогонь і сам голова НБУ Андрій Пишний, який в інтерв'ю телеканалу ICTV заявив, що "не треба плутати поняття стійкості валютного ринку з фіксованим курсом". Подібна заява від керівника головного банку країни після кількох місяців відносної стабільності на валютному ринку може означати лише одне: на нас чекають нові злети та падіння, а Національний банк лише намагатиметься не допускати надто різких змін курсу.
Слід усвідомлювати, що стабільність на валютному ринку під час війни безпосередньо залежить від трьох основних факторів:

своєчасності та необхідного розміру іноземної фінансової допомоги, яка надходить в Україну;
грамотних дій Національного банку контролю за валютним курсом у складних умовах;
довіри до національної валюти з боку українського суспільства

Ми не просто так поставили на перше місце саме своєчасність і розмір допомоги, що надходить. Насамперед це допомога від США. І від того, хто стане новим господарем в Овальному кабінеті, це залежатиме безпосередньо.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Зеленський: Партнери збільшили постачання артилерії Україні
Наступна новина Екслідер Молдови Додон назвав Санду “президенткою діаспори”