Президент США Джо Байден заявив у телефонній розмові прем'єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньягу, що після угоди про припинення вогню в Лівані тепер слід зосередитися на досягненні угоди про звільнення заручників і припинення вогню в Газі. Про це виданню Axios розповіли двоє американських посадовців.
Американські посадовці заявили, що Байден має намір продовжувати наполягати на укладенні угоди про звільнення заручників до свого останнього дня на посаді.
"Байден вважає, що нічого не робити і просити сім'ї заручників чекати до 20 січня було б божевіллям", – сказав один з помічників Байдена в інтерв'ю виданню.
Двоє американських посадовців сказали, що розмова між Байденом і Нетаньягу відбулася незабаром після того, як Ізраїль схвалив угоду про припинення вогню в Лівані. Розмова тривала кілька хвилин, і єдиною темою, яка піднімалася, крім Лівану, була угода про звільнення заручників і встановлення режиму припинення вогню в Газі.
"Зараз у нас є можливість. Давайте звільнимо заручників", – сказав Байден Нетаньягу, за словами американських посадовців, які стверджують, що прем'єр-міністр відреагував позитивно і сказав, що хоче спробувати.
Ізраїльські та американські офіційні особи заявили, що угода про припинення вогню в Лівані збільшує шанси на укладення угоди щодо Гази, навіть якщо вона передбачає лише реалізацію першого етапу запропонованої угоди і звільнення лише частини заручників.
Високопоставлений міністр ізраїльського уряду повідомив виданню, що Нетаньягу зацікавлений в тому, щоб домогтися часткового звільнення заручників, яке не зобов'язувало б його погодитися на припинення війни і повне виведення ізраїльських сил з Гази.
ХАМАС вимагає, що будь-яка угода повинна включати припинення війни і повне виведення Армії оборони Ізраїлю з Гази.
Критики Нетаньягу, серед яких багато сімей заручників, звинувачують його в тому, що він підриває угоду заради власного політичного виживання.
Байден і його команда публічно покладають відповідальність на ХАМАС і звинувачують його в тому, що він перешкоджає досягненню угоди. Але в приватних розмовах президент і його помічники також покладають частину відповідальності на Нетаньягу.
Нагадаємо, 26 листопада Ізраїль та ліванське бойове угруповання "Хезболла" досягли угоди про припинення вогню, яке набуло чинності у ніч на середу.
Інші Новини
В Міносвіти розповіли, коли для випускників шкіл замість НМТ повернуть ЗНО
Національний мультипредметний тест (НМТ), який потрібен для вступу в університети, замість ЗНО проводять вимушено. Його будуть проводити й надалі, поки...
Україна та Росія провели новий обмін полоненими: подробиці другого дня
Президент Володимир Зеленський заявив, що ще 307 українських захисників повернули з російського полону."Другий день обміну у форматі 1000 на 1000,...
Сибіга закликав посилити тиск на Москву після чергової атаки на Україну
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга відреагував на атаку Росії по українській столиці та інших регіонах України, наголосивши на необхідності посилення...
У Міносвіти відповіли, чи повернуть навчання офлайн з вересня
Навчання студентів вишів та учнів у школах там, де не дозволяє безпекова ситуація, буде тривати онлайн і надалі, поки залишається...
Спецпредставник США прокоментував обмін полоненими між Україною та Росією
Великий обмін полоненими між Україною та Росією є "найпозитивнішим результатом" переговорів у Стамбулі. Але потрібне припинення вогню.Про це говорить повідомлення...
Зеленський відреагував на масований обстріл України
РФ здійснила масований нічний обстріл України дронами та ракетами. Зеленський закликав посилити тиск на Москву через затягування війни.Про це пише...
Average Rating