Рішення австрійської компанії OMV припинити оплату постачання "Газпрому" може стати прецедентом для інших країн. Вони також прагнуть скоротити свою залежність від російського газового монополіста. Про це повідомляє Bloomberg.
Юристи кажуть, що прецедент може відкрити шлюзи для аналогічних дій інших фірм, поки справи, що розглядаються, проходять через міжнародні суди. Компанії від італійської Eni SpA до німецької RWE AG заявляють, що їм належить компенсація витрат на заміну поставок, оскільки "Газпром" припинив постачання частини газу у 2022 році.
Як зазначає Bloomberg, компенсації від "Газпрому", які домагаються, навряд чи отримають грошову виплату від російського газового гіганта і, як і OMV, можуть бути змушені шукати альтернативні способи повернення грошей.
"Кілька справ перебувають на розгляді, і найближчими місяцями очікується більше компенсацій", – сказала Агнешка Асон, юрист з питань енергетики та запрошений науковий співробітник Оксфордського інституту енергетичних досліджень.
За її словами, "якщо європейським імпортерам буде присуджено більше компенсацій – а це, швидше за все, так і буде – і хоча деякі компенсації можуть бути виконані, це чинитиме великий тиск на фінансове становище "Газпрому"".
Можливість нових відключень газу – ще одна причина для трейдерів сумніватися у тому, що російські потоки триватимуть до Європи ще довго. Також у цьому комплексі є санкції США проти "Газпромбанку", який використовується європейськими фірмами для оплати газу, та невизначеність щодо потоків через Україну, коли транзитна угода закінчиться наприкінці року.
Як зазначає Bloomberg, газ – один із небагатьох цінних активів, які Газпром все ще має у Європі. Міжнародні активи компанії скоротилися після націоналізації Gazprom Germania у розпал енергетичної кризи. Арбітражні рішення виносяться у порядку живої черги, й у Європі, на відміну США, вони мають термін дії.
Нагадаємо, OMV заявила, що вона має намір відняти з наступного платежу за газ 230 млн євро , які арбітраж присудив на її користь від "Газпром експорту" як компенсацію збитків внаслідок нерегулярного постачання газу "Газпром експорт" до Німеччини до вересня 2022 року. Ця сума можна порівняти з місячною оплатою "Газпрому" за газ.
Постачання газу в Австрію через Україну з 16 листопада повністю припинилося за рішенням "Газпрому". У відповідь OMV заарештувала російський газ як покриття арбітражного рішення.
Інші Новини
Українці збільшують купівлю євро, долар поступово втрачає позиції – НБУ
Починаючи з квітня 2025 року українці почали купувати більше готівкових євро. Долар залишається головною валютою, але поступово втрачає позиції. Про...
Торговельна угода зі США: у Німеччині наполягають на готовності ЄС до контрзаходів
Міністр фінансів Німеччини Ларс Клінгбайль заявив, що Європейський Союз "готовий вжити контрзаходів" проти США, якщо не вдасться досягти справедливої торговельної...
Японія все ще сподівається домовитися з Трампом про нижчі мита
Японія продовжить відстоювати свої інтереси після шокуючого оголошення про те, що з 1 серпня президент США Дональд Трамп запровадить 25%...
Європарламент підтримав запуск нової системи в’їзду до ЄС
Європарламент підтримав поступове розгортання нової системи в’їзду-виїзду до Євросоюзу, запровадження якої обговорювалось і готувалось вже тривалий час. Про це заявили...
У Кабміні розповіли, як можна збільшити пенсію вдвічі
Міністерство соціальної політики готує комплексну реформу пенсійної системи, яка поєднуватиме солідарну, накопичувальну та добровільну складові. Це дасть можливості отримувати пенсію...
Ціни на газ в Україні зросли після двомісячного зниження – Мінекономіки
Ціни на газ зросли на європейському ринку. В Україні газ подорожчав після зниження цін протягом двох місяців. Про це свідчать...
Average Rating