Прокурори Фінляндії вимагають довічне ув’язнення для засновника і колишнього командира військового угруповання "Русич" Воїслава Тордена (Яна Петровського) за скоєння воєнних злочинів на сході України.
Як передає фінський суспільний мовник Yle, у четвер, 5 грудня, у повітовому суді Гельсінкі розпочався розгляд справи щодо Тордена. Тордена звинувачують у п'яти воєнних злочинах, скоєних на сході України у вересні 2014 року.
Зауважимо, це вперше, коли у Фінляндії висунуто звинувачення про воєнні злочини в Україні.
Звинувачення пов'язані з діяльністю Тордена у військовому неонацистському угрупованні "Русич", яке воювало на боці сепаратистів, що підтримуються Росією, так званої "ЛНР".
Як зазначили в обвинувальному акті, він як заступник командира віддавав накази і сам розстрілював українських військових. Докази злочинів здебільшого складаються з відеозаписів, оскільки угруповання знімало та публікувало ці ролики.
Сторона звинувачення вимагає довічного ув'язнення для Тордена.
Адвокат росіянина Гейкі Лампела, своєю чергою, заявив, що Торден заперечує всі звинувачення у воєнних злочинах. Захист також заперечує, що "Русич" сповідує неонацистську ідеологію.
У лютому Тордена засудили у Фінляндії до двох років тюремного ув'язнення за двократне порушення заборони на в'їзд.
Петровського внесли до санкційного списку ЄС і США за дії, що загрожують суверенітету і незалежності України. За даними Міністерства фінансів США, Петровський обіймав посаду командира угрупування "Русич" з 2022 року.
За словами американських посадовців, Петровський взяв на себе основну відповідальність за командування російськими бойовиками після того, як найманець Алексєй Мільчаков отримав поранення в боях за Харків у 2022 році.
У грудні 2023 року фінський Верховний суд ухвалив рішення, що чоловіка не можна екстрадувати в Україну, бо на нього там нібито чекає поводження, що принижує людську гідність.
Вже в жовтні 2024 року стало відомо, що Центральна кримінальна поліція Фінляндії завершила попереднє розслідування щодо Петровського.
Інші Новини
ЄС і 17 держав розкритикували відкат Грузії від демократії
Міністри закордонних справ сімнадцяти європейських держав і головна дипломатка Європейського Союзу у спільній заяві у пʼятницю розкритикували антидемократичні кроки грузинської...
Ле Пен може отримати шанс оскаржити заборону йти в президенти Франції
Наступна дата судового засідання у справі ультраправої політикині Франції Марін Ле Пен, засудженої за шахрайство з коштами ЄС, вказує, що...
У США хочуть ретельного розслідування самодіяльності Гегсета щодо України
Сенатори-республіканці заявляють, що повідомлення про те, що міністр оборони Піт Гегсет одноосібно заморозив поставки зброї в Україну без схвалення президента...
Словаччина продовжує блокувати 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії
Під час засідання Комітету постійних представників ЄС (Coreper) у п'ятницю, 11 липня, так і не вдалось затвердити 18-й пакет санкцій...
У Польщі відреагували на заяву РФ про намір закрити консульство у Калінінграді
У Польщі відреагували на заяву РФ про намір закрити польське генеральне консульство в Калінінграді з 29 серпня.Про це у коментарі...
Трамп анонсував “великий та дуже жорсткий” санкційний законопроєкт проти РФ
Сенат США збирається ухвалити законопроєкт про жорсткі санкції щодо країни-агресора Росії, застосування якого схвалюватиме президент США Дональд Трамп. Про це...
Average Rating