Сирійським повстанцям вдалося витіснили проурядові сили з важливого міста Хама і поступово брати його під контроль.
Про це пише The Guardian, Reuters.
Оновлено від 15:00: Як повідомляє Reuters, сирійська армія оголосила, що повстанці увійшли в Хаму після інтенсивних зіткнень, і заявила, що передислоковується за межі міста.
Повстанці заявили, що зайняли райони на північному сході міста. Телеканал "Аль-Джазіра" показав кадри повстанців у місті.
Раніше повідомлялося про оточення ними міста Хама.
Дослівно Сирійська обсерваторія з прав людини (SOHR):
"Повстанці оточили місто Хама з трьох сторін і зараз знаходяться на відстані трьох-чотирьох кілометрів від нього".
Видання акцентує, що Хама розташована в центральній Сирії. Це місто має вирішальне значення для армії Башара Асада, коли йдеться про захист столиці і резиденції влади – Дамаска.
"Бої навколо Хами розпочалися після блискавичного наступу очолюваних ісламістами повстанців, які за лічені дні вирвали з-під контролю президента значні території, в першу чергу друге місто Сирії Алеппо", – пише The Guardian.
Повідомляється, що бої навколо Хами були особливо запеклими.
SOHR, що базується у Великобританії і спирається на мережу джерел у Сирії, заявила, що урядовим військам "залишився лише один вихід у напрямку Хомса на південь".
Асад наказав підвищити зарплату кадровим солдатам на 50%, прагнучи зміцнити оборону.
Сирійська обсерваторія з прав людини також повідомляє, що урядові війська стягнули "великі військові колони до Хами" та її околиць протягом попередніх 24 годин.
SOHR заявляє про "десятки вантажівок з танками, зброєю, боєприпасами і солдатами", які попрямували до міста, в той час як "сили режиму і проурядові бойовики на чолі з російськими та іранськими офіцерами" відбили атаку на північний захід від Хами.
Повстанці розпочали наступ 27 листопада – того ж дня, коли набуло чинності перемир'я у війні між Ізраїлем та Хезболлою в сусідньому Лівані.
Видання акцентує, що і Хезболла, і Росія були ключовими прихильниками уряду Асада, але останнім часом загрузли у власних конфліктах.
4 грудня ООН заявила, що 115 000 людей були "змушені покинути свої домівки в Ідлібі і північному Алеппо" в результаті бойових дій.
За даними Обсерваторії, внаслідок загострення конфлікту загинули 704 людини, переважно учасники бойових дій, а також 110 цивільних осіб.
Інші Новини
Зеленський може взяти участь у конференції “Гельсінкі+50”
Президент Володимир Зеленський може особисто взяти участь у конференції "Гельсінкі+50" наприкінці липня, присвяченій 50-річчю підписання Гельсінського заключного акта.Про це повідомляє...
Шабунін паразитував на ЗСУ – ветеран про вручення підозри голові ЦПК
Підозра голові "Центру протидії корупції" Віталію Шабуніну є сигналом про те, що паразитування на ЗСУ не залишиться без покаранняПро це...
Угорський президент написав листа сім’ї угорця, нібито смертельно побитого ТЦК
Угорський президент Томаш Суйок написав листа сімʼї Йосипа Шебештеня – жителя Закарпаття, який, як стверджує Будапешт, є громадянином Угорщини і...
Призначення Умєрова послом в США може запустити швидке перезавантаження Кабміну
Остаточне рішення щодо кадрових змін в уряді може бути ухвалено вже досить швидко. Запустити кадрове перезавантаження може ймовірне призначення міністра...
У ЄС очікують, що призначення глави ВЕБ стане маркером реформ в Україні
Призначення переможця конкурсу на керівника Бюро економічної безпеки є для ЄС важливим індикатором руху України дорогою реформ.Про це заявив Штефан...
Антикорупціонеру Шабуніну повідомили про підозру: деталі справи
Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило голові "Центру протидії корупції" Віталію Шабуніну підозруПро це йдеться у повідомленні ДБР."Працівники ДБР повідомили про...
Average Rating