Сербія веде переговори з Росією про продовження контракту на постачання природного газу, який спливає у березні. Вона орієнтується на обсяги, аналогічні обсягам за чинною угодою з "Газпромом". Про це заявив віце-прем'єр Сербії Олександр Вулін в інтерв'ю Bloomberg.
Завдяки "міцним відносинам" з Москвою "ми знаходимося в дуже добрій позиції, щоб говорити про економіку, говорити з Росією про газову угоду", заявив Вулін.
Балканська держава збалансувала свої відносини з Росією після вторгнення Кремля в Україну. Хоча Сербія не ухвалила західних санкцій проти Москви, вона надала допомогу Києву та засудила агресію.
Сербія, яка споживає близько 3 млрд кубометрів газу на рік, покладається на російський "Газпром" приблизно на дві третини обсягів і отримує їх від Москви. Тим не менш, країна працювала над диверсифікацією своїх джерел, купуючи у Азербайджану та відкриваючи новий маршрут до терміналу зрідженого газу в Греції.
Сербія знає про зміни у порядку оплати постачання російського газу, які Володимир Путін вніс 5 грудня, сказав Вулін.
"Щодо платежів, то ми зробимо все, про що домовимося з Росією", – сказав він.
"Я абсолютно впевнений, що ми підпишемо нову угоду дуже скоро, що ми матимемо прекрасні умови", – заявив Вулін у своїй промові на форумі в ОАЕ.
Розрахунки з Москвою
Володимир Путін 5 грудня скасував для покупців російського газу можливість конвертувати валюту у рублі у "Газпромбанку". Це ускладнило процес платежів, оскільки наразі покупцям доведеться конвертувати валюту в інших місцях.
Санкції США проти "Газпромбанку", запроваджені минулого місяця, означають, що "Газпромбанк" не може обробляти будь-які нові енергетичні транзакції, які стосуються фінансової системи США. Санкції забороняють американцям вести бізнес із банком та заморожують його активи в США.
У 2023 році Росія поставила через Україну близько 15 млрд кубометрів (млрд кубометрів) газу – це всього 8% від пікових обсягів постачання російського газу до Європи різними маршрутами в 2018-2019 роках.
Однак деякі країни, такі як Туреччина та Угорщина, як і раніше, закуповують газ у великих обсягах у Росії. Нещодавно "Газпром" припинив постачання австрійської компанії OMV.
Угорщина звернулася до США з проханням звільнити "Газпромбанк" від санкцій щодо платежів за природний газ, заявивши, що ці санкції можуть негативно вплинути на деяких союзників США.
Інші Новини
Курс валют НБУ на 19 травня
Курс основних валют, встановлений Національним банком України у понеділок, 19 травня 2025 року Курс долара порівняно з 18 травня зріс...
Китай значно скоротив свої американські облігації на користь Британії
У березні поточного року вперше майже за 25 років (з жовтня 2000-го) Великобританія випередила Китай за обсягом американських облігацій. Це...
Туск після розмови з Трампом: попереду можуть бути “дуже тяжкі дні”
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після розмови європейських лідерів з президентом США Дональдом Трампом заявив, що на переговорах у Стамбулі РФ...
Ігровий бізнес та його вплив на економіку України
Азартна індустрія в Україні продовжує стрімко зростати, залучаючи все більше гравців та інвесторів. Після легалізації азартних ігор у 2020 році...
Вперше за шість місяців: у Росії сповільнилася інфляція
Зростання споживчих цін у Росії, яке тривало шість місяців поспіль, у квітні ймовірно призупинилося. Про це пише Bloomberg.Видання зазначає, що...
Кабмін виділяє майже 900 млн грн на відновлення Запорізької та Харківської областей
Кабмін 16 травня виділив 298 млн грн для реалізації чотирьох проєктів відновлення в Запорізькій області, а також затвердив протокольне доручення...
Average Rating