Україна планує отримати 20 млрд доларів від Сполучених Штатів через спеціальний фонд Світового банку. Київ не повертатиме ці кошти, якщо не отримає репарацій від Росії. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів від 6 грудня 2024 року № 1388.
Постановою затверджені основні умови правочину з умовними зобов’язаннями, внаслідок якого Україні надається позика від американського Federal Financing Bank на 40 років на суму до 20 млрд доларів.
Правочин з умовними зобов’язаннями здійснюється шляхом укладення договору купівлі сертифіката (Certificate Purchase Agreement) між Україною, Federal Financing Bank та Агентством з міжнародного розвитку США (USAID), договору гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement).
Кошти за позикою надаються шляхом переказу до Фонду фінансового посередництва зі сприяння залученню ресурсів для інвестування у зміцнення України (Facilitation of Resources to Invest in Strengthening Ukraine Financial Intermediary Fund), заснованого Світовим банком 10 жовтня 2024 року.
На суму позики нараховуються відсотки за ставкою, що дорівнює сумі фіксованої ставки у розмірі 1,3% річних та поточної ставки середньої дохідності за непогашеними векселями Казначейства США.
Погашення та обслуговування позики здійснюються за рахунок джерел інших, ніж державний бюджет України, в тому числі за рахунок доходів, отриманих від заморожених активів Російської Федерації, відповідно до Механізму кредитного співробітництва для України, визначеного угодою з ЄС.
"Federal Financing Bank або USAID мають обмежене право вимагати повернення позики за рахунок коштів державного бюджету, зокрема у разі здійснення відшкодування (компенсації) до державного бюджету шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України", – йдеться в постанові.
Остаточне погашення позики здійснюється через 40 років від дати випуску сертифіката щодо заборгованості.
Федеральний фінансовий банк (FFB) – це державна корпорація США, створена Конгресом в 1973 під загальним наглядом міністра фінансів.
Умовний кредит під російські активи
У жовтні поточного року Європейським Союзом разом із країнами G7 прийняте рішення щодо колективного надання кредитів на суму до 45 млрд євро (приблизно 50 млрд доларів) для підтримки нагальних бюджетних, військових та відновлювальних потреб України.
Такі кредити будуть обслуговуватися і погашатися за рахунок майбутніх надходжень від заморожених активів російського Центрального банку.
Верховна Рада 3 грудня внесла зміни до Бюджетного кодексу для того, щоб мати змогу отримати від країн G7 50 млрд доларів під російські активи. Закон вводить нове поняття – "умовні боргові зобов’язання".
Документом встановлено, що гроші не будуть обліковуватись як державний борг України. Україна не повертатиме цей кредит до того часу, поки не отримає репарації від Росії.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що найближчими тижнями в Україну буде переведено перші транші в рамках кредиту на 50 млрд доларів.
Федеральний фінансовий банк (FFB) – це державна корпорація США, створена Конгресом в 1973 під загальним наглядом міністра фінансів.
Інші Новини
Фіцо натякнув, що Словаччина цього тижня розблокує 18-й пакет санкцій ЄС
Премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо дав зрозуміти, що вже цього тижня Європейський Союз може узгодити 18-й пакет санкцій проти Росії після...
Приват24 повідомив про зміни: кого вони торкнуться і що потрібно знати
ПриватБанк оголосив про зміни в "Приват24 для бізнесу". Вже з 15 липня українських підприємців чекає сюрприз.Сайт розповідає більше про те,...
Ціни на пальне в Україні знову дорожчають: експерт пояснив причину
Тривале зростання цін на нафту, яке відбувається на тлі посилення санкцій проти Росії, призводить до подорожчання нафтопродуктів і створює передумови...
Україна погодила роумінговий безвіз із ЄС – Шмигаль розповів деталі
Кабінет Міністрів України на засіданні 14 липня схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінгу.З посиланням на сайт...
Україна та США створюють спільне оборонне підприємство
Україна та США створюють спільне підприємство з виробництва спеціальної хімії. Про це заявило акціонерне товариство Українська оборонна промисловість (раніше Укроборонпром).«11...
Польща може запровадити односторонні обмеження на імпорт з України – міністр
Польща не виключає відновлення національної заборони на імпорт української сільськогосподарської продукції у разі необхідності. Про це заявив віцепрем’єр-міністр Польщі Владислав...
Average Rating