Серед українців домінує переважно скептичне ставлення до "переговорів заради переговорів". Крім того, більшість українців не сприймають поступки росіянам.
Про це говорять дані опитування на замовлення центру "Нова Європа".
Дві третини (64,1%) українців вважають, що на переговори з Росією йти не варто, якщо Україна не отримає реальних безпекових гарантій зі сторони Заходу. Аргумент – Росія знову почне війну після нетривалої паузи.
Близько 30% опитаних виступають за переговори у будь-якому випадку, оскільки в України, на їхню думку, немає ресурсів для війни на виснаження.
Майже 40% опитаних вважає, що Україна має йти на переговори лише тоді, коли Росія виведе свої війська (принаймні на позиції до 24 лютого 2022 року). Ще 26,2% українців впевнені, що передумовою для перемовин мають стати безпекові гарантії зі сторони країн Заходу, що б унеможливило повторну агресію.
Не йти на переговори з Росією за жодних обставин – такий варіант обрали 12,1% опитаних.
Жодних поступок
Респондентам запропонували оцінити можливість тих чи інших поступок на мирних переговорах із Росією.
"Головний висновок: більшість українців не сприймають поступки росіянам. Утім, порівняно з минулим роком бачимо певне пом’якшення позиції опитаних", – зазначають автори дослідження.
Так, цього року 53,2% вважають взагалі недопустимим відмовлятися від відвоювання окупованих територій. Рік тому цей показник становив 76,2% – зменшення показника на понад 20 відсоткових пунктів.
Відмову від вступу до НАТО торік не сприймало 56,9% українців, цього року – 48,7%. Відмову від вступу в ЄС виключали взагалі 61% опитаних минулого року, а зараз – 50,7%. На 10% знизився рівень тих, хто виступав категорично проти відмови від кримінального переслідування керівників Росії та воєнних злочинців Росії (було 77%, стало 68,4%).
Незначно змінився показник щодо неможливості зменшення суми репарацій з боку Росії. Високий рівень неприпустимості поступок зберігається щодо надання російській мові державного статусу (70,9%) і щодо скорочення армії України (74,5%).
"Мова і армія, вочевидь, сприймаються як екзистенційні основи держави, які не можуть ставати предметом будь-яких обговорень з іншими державами", – зазначають автори дослідження.
Дослідження було проведено компанією Info Sapiens на замовлення Центру "Нова Європа" у період із 15 листопада по 27 листопада 2024 року серед 1000 респондентів. Опитування не проводилось на тимчасово окупованих територіях, а також територіях, де відсутній український мобільний зв’язок. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% з вірогідністю 0,95%.
Нагадаємо, українці приблизно в рівній мірі вважають найкращими гарантіями безпеки України розробку державою ядерної зброї (31,3%) і поступовий вступ до НАТО (29,3%).
Інші Новини
Зеленський представив “слугам народу” новий уряд
Президент Володимир Зеленський на засіданні фракції "Слуга народу" 16 липня представив депутатам членів оновленого Кабінету міністрів. Про це повiдомили співрозмовники...
Люблінський трикутник домовився про зустріч на рівні президентів у Києві
Міністри закордонних справ держав-учасниць Люблінського трикутника (України, Литви та Польщі) 16 липня зустрілися у Любліні. Глави МЗС домовилися організувати зустріч...
Фон дер Ляєн пояснила, що буде з фінансуванням України після її вступу в ЄС
Якщо Україна стане членом Європейського Союзу до 2034 року, то програма Багаторічної фінансової рамки ЄС (Multiannual Financial Framework, MFF) –...
ЄС запланував 100 млрд євро для України у бюджеті 2028-2034 років
У довгостроковому бюджеті Європейського Союзу (Multiannual Financial Framework, MFF) на 2028-2034 роки на підтримку України заплановано 100 млрд євро.Про це...
Угорщина вимагає санкцій ЄС проти трьох українців через нібито смерть угорця від дій ТЦК
Угорщина в середу запропонувала Європейському Союзу накласти санкції на трьох українських посадовців у звʼязку з нібито насильницькою смертю угорця через...
Опонента Ердогана і мера Стамбула засудили на майже два роки
У Туреччині мера Стамбула Екрема Імамоглу засудили у середу, 16 липня, до майже двох років тюремного ув'язнення після того, як...
Average Rating