Служба безпеки України зібрала докази добровільної співпраці з ворогом ще 12 колаборатів, які вступили до так званої "правоохоронної системи" РФ на тимчасово окупованих територіях України.
Про це повiдомила пресслужба СБУ.
"Вони займаються репресіями щодо проукраїнського населення регіонів та фабрикують проти людей фейкові "кримінальні провадження" із придуманими "доказами".
Серед них ˗ так званий "заступник начальника військової комендатури смт Лазурне Херсонської області" з позивним "Грек".
За даними слідства, він проходив службу в органах МВС України в Маріуполі, а після початку бойових дій у 2014 році втік до тимчасово окупованого Криму та працевлаштувався у Севастополі до росгвардії.
Із початком широкомасштабного вторгнення рф зрадник повернувся на материкову територію, щоб "посилити силовий блок" окупаційного режиму.
В ході оперативно-слідчих дій СБУ встановила факти викрадення, катування та вербування зловмисником громадян України для схиляння їх до співпраці з окупаційним режимом.
Наразі "Греку" повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану та порушення законів та звичаїв війни.
За даними спецслужби, ще один мешканець Херсонщини після окупації Нової Каховки погодився обійняти посаду "начальника ізолятора тимчасового тримання" у складі створеного спецслужбами РФ "Новокаховського відділення міліції".
У новому статусі колаборант разом з представниками окупаційної влади виїжджає за адресами мешкання проукраїнських громадян, викрадає їх та доставляє до "ізолятора тимчасового тримання". Також є факти проведення ним допитів та застосування тортур.
Пішли на співпрацю з окупантами колишній заступник начальника Ізолятора тимчасового тримання поліції та троє експертів-криміналістів. Вони вступили до так званого "науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС", що на Херсонщині.
Також слідчі СБУ задокументували діяльність призначеного російськими окупантами очільника окупаційної "поліції" Старобільського району Луганщини.
У Волновасі на Донеччині співробітники СБУ теж задокументували протиправну діяльність колишнього працівника поліції.
У 2011 році він вийшов на пенсію, але після широкомасштабного вторгнення рф з ідейних міркувань вирішив повернутися на службу в окупаційному режимі у статусі "начальника відділу карного розшуку Волноваського райвідділу МВС ДНР".
Слідчі СБУ кваліфікували дії всіх зазначених вище колаборантів за ч. 7 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.
Санкція інкримінованої їм статті передбачає до 15 років позбавлення волі.
Інші Новини
МЗС РФ звинуватило Румунію у “планах поглинання Молдови”
У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що Румунія "давно має плани поглинання Молдови" і що міжнародній спільноті варто було б...
У МЗС Польщі назвали безглуздою “боротьбу орденами” з Україною
Заступник глави МЗС Польщі Владислав Теофіл Бартошевський заявив, що суперечка з Україною навколо державних нагород не повинна впливати на допомогу...
Свириденко і Туск обговорили участь Польщі у відновленні України
Польські компанії виявляють значний інтерес до участі у відновленні та розвитку України. Прем'єр-міністр України Юлія Свириденко обговорила з прем'єр-міністром Польщі...
Зеленський може відвідати Словаччину на тлі складних відносин з Братиславою
Президент України Володимир Зеленський зацікавлений у візиті до Братислави. За словами глави МЗС Словаччини Юрая Бланара, сторонам залишилося узгодити дати,...
Коломойскому заочно дали 12 років у Росії: у чому його обвинувачують
Суд у Татарстані заочно засудив українського бізнесмена Ігоря Коломойського до 12 років позбавлення волі у справі про крадіжку нафти. Російські...
Полковнику СБУ, якого на держзраді спіймав Малюк, винесли вирок
Колишнього начальника штабу Антитерористичного центру при СБУ Дмитра Козюру визнали винним у державній зраді в умовах воєнного стану. Суд призначив...
