Україна уклала угоду з компанією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска про отримання тисяч додаткових антен Starlink – більше 10 тисяч антен будуть відправлені в Україну в найближчі місяці. Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв'ю Bloomberg.
"SpaceX і Ілон Маск швидко реагують на проблеми і допомагають нам", – сказав Федоров, додавши, що розмовляв з Маском безпосередньо.
"Ілон Маск запевнив нас, що і надалі буде підтримувати Україну. Коли у нас були відключення електроенергії, я в той день написав йому повідомлення, і він миттєво відреагував і вже зробив певні кроки. Він розуміє ситуацію", – розповів міністр.
Представник SpaceX не відповів на повідомлення агентства з проханням про коментар.
"Starlink відіграла важливу роль на початку війни в Україні, коли російські військові зосередились на знищенні комунікацій. Антени Starlink дозволили українським військам підтримувати зв'язок, коли вони відбивали початковий натиск Росії. Спочатку Маск був вихвалений як герой.
Але головний виконавчий директор SpaceX, викликав гнів українців у жовтні, коли він написав у Twitter, що Київ повинен залишатися нейтральним – не приєднуватися до військових альянсів, таких як НАТО – і повинен поступитися територією Росії в обмін на мирну угоду", – нагадує Bloomberg.
За словами Федорова, Україна отримала близько 22 000 антен Starlink з початку великої війни в лютому.
Хоча контракту ще немає, уряди кількох країн ЄС готові розділити оплату, сказав він, відмовившись публічно назвати їх.
"На сьогоднішній день всі фінансові питання вирішені", – сказав міністр, додавши, що навесні Україні необхідно буде знайти додаткове фінансування.
"Альтернативи супутниковому зв'язку немає", – визнав Федоров.
План дій на випадок надзвичайних ситуацій передбачає розгортання тисяч "точок незламності" – місць, де українці зможуть отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та Інтернету, частина з яких забезпечується антенами Starlink.
"Ми готові місяць прожити без електрики, аби був хоча б мобільний зв'язок та смс-повідомлення", – сказав Федоров.
"Щодо інтернету, то у нас є багато Starlink, але головне, що ми отримали кивок на ще одну партію, яка буде використана для стабілізації зв'язку на випадок критичних ситуацій", – додав він.
Інші Новини
Україна отримає нові енергетичні потужності за рахунок гранту ЄБРР
«Укрнафта», що входить до Групи «Нафтогаз», підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку на 44,6 млн євро. Гроші...
Starlink хоче вийти на ринок мобільного зв’язку США попри високу конкуренцію
SpaceX Ілона Маска розглядає запуск мобільного сервісу Starlink для американських споживачів. Якщо план реалізують, компанія напряму конкуруватиме з Verizon, AT&T...
Криза в Ормузі принесла Панамському каналу несподіваний виграш
Панамський канал очікує доходи вище прогнозу на 2026 фінансовий рік після того, як закриття Ормузької протоки перекинуло частину суднопотоків на...
АЗС утримують ціни, лише одна топ-мережа змінила ціну на понад 1 грн
Станом на 26 червня середні ціни на пальне в Україні продовжили знижуватися. Найпомітніше за добу подешевшали автогаз і дизельне пальне,...
Співвласник мережі АЗС Amic керує бізнесом топменеджера “Лукойлу” – розслідування
Журналісти виявили, що австрійський співвласник "Амік Україна" Йоганнес Клезл-Норберг понад 10 років керує компаніями, власником яких є топменеджер російського "Лукойлу"....
Попит на валюту знизився, ринок в очікуванні дешевшого долара
У п'ятницю 26 червня спостерігається зниження попиту на безготівкову валюту на міжбанківському валютному ринку. При цьому котирування, як і в...
