Російська сторона в понеділок, 17 квітня, вдруге заблокувала інспекції суден, що рухаються через Босфор у рамках зернової ініціативи, в територіальних водах Туреччини.
Як повідомляє міністерство відновлення, з 10 квітня російська сторона в Спільному Координаційному Центрі (СКЦ) у Стамбулі в односторонньому порядку припинила реєстрацію суден, які подають українські порти для формування інспекційного плану.
Натомість росіяни формують їхній власний план інспекцій, обираючи судна з черги на свій розсуд, що повністю суперечить умовам ініціативи та неприйнятно для України, зазначають у міністерстві.
В результаті вже вдруге за 9 місяців роботи зернової ініціативи не складено інспекційного плану і не проінспектовано жодного судна. Це, заявили у мінвідновлення, ставить під загрозу функціонування зернової ініціативи.
Міністерство наголошує, що з листопада 2022 року росіяни під різними приводами саботують і затягують час проведення інспекцій, що вже призвело до скорочення обсягів експорту української агропродукції на світові ринки на 15−18 млн тонн.
Тепер росіяни намагаються втрутитися у діяльність українських портів та експортерів, намагаючись нав’язати власні критерії визначення конкретних суден, що братимуть участь в ініціативі.
З квітня 2023 року росіяни намагаються втрутитися у діяльність українських портів та експортерів шляхом нав’язування власних критеріїв визначення конкретних суден, що братимуть участь в ініціативі. Наприклад, з 14 квітня вони без жодних пояснень відмовляють у реєстрації трьох суден (два з яких на Китай), на які вже чекає вантаж у порту Південний.
"Так чином російська сторона намагається встановити контроль над кількістю завантаженого флоту та напрямами його роботи, що є порушенням міжнародних норм та положень зернової ініціативи. Це є черговою спробою диктувати всьому світу свою політику, ставити під загрозу продовольчу безпеку та використовувати їжу як зброю", — наголосили в міністерстві.
Українська сторона категорично відкидає чергові вимоги росіян і виступає проти втручання в діяльність українських портів.
18 березня віце-прем'єр-міністр із відновлення України Олександр Кубраков повідомив про продовження Чорноморської зернової ініціативи ще на 120 днів. Раніше Росія заявляла, що продовження зернової угоди можливе лише на 60 днів, а подальша позиція визначатиметься залежно від «прогресу нормалізації російського сільськогосподарського експорту».
Інші Новини
МВФ дещо покращив прогноз зростання економіки України
Міжнародний валютний фонд несуттєво покращив прогноз зростання реального ВВП України до 4% у 2024 році, а також до 2,5-3,5% у...
Нацбанк змінив валютні обмеження для бізнесу
Національний банк України вніс зміни до чинних валютних обмежень для бізнесу. Нововведення будуть діяти з 20 листопада 2024 року. "З...
“Укренерго” скоротило графіки відключень та скасувало обмеження для низки регіонів
"Укренерго" розпорядилося на 20 листопада застосувати одну чергу відключень світла замість однієї-двох попередніми днями. Крім того, графіки скасовано у низці...
Болгарія просить запровадити обмеження ЄС на український мед
Міністр сільського господарства і продовольства Болгарії Георгій Тахов звернувся до Європейської комісії з проханням про «захисні заходи» проти імпорту меду...
В уряді розповіли, на що витратять $660 млн від Світового банку
Кабінет міністрів підтримав залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на 662 мільйони доларів для фінансування програм соціального захисту....
Десятки чеських компаній обходять санкції проти РФ, торгуючи через треті країни – ЗМІ
Чеські державні органи перевіряють десятки компаній за підозрою в обході санкцій проти Росії. Про це поінформували журналісти ČT24. Згідно з...
Average Rating