Російська сторона в понеділок, 17 квітня, вдруге заблокувала інспекції суден, що рухаються через Босфор у рамках зернової ініціативи, в територіальних водах Туреччини.
Як повідомляє міністерство відновлення, з 10 квітня російська сторона в Спільному Координаційному Центрі (СКЦ) у Стамбулі в односторонньому порядку припинила реєстрацію суден, які подають українські порти для формування інспекційного плану.
Натомість росіяни формують їхній власний план інспекцій, обираючи судна з черги на свій розсуд, що повністю суперечить умовам ініціативи та неприйнятно для України, зазначають у міністерстві.
В результаті вже вдруге за 9 місяців роботи зернової ініціативи не складено інспекційного плану і не проінспектовано жодного судна. Це, заявили у мінвідновлення, ставить під загрозу функціонування зернової ініціативи.
Міністерство наголошує, що з листопада 2022 року росіяни під різними приводами саботують і затягують час проведення інспекцій, що вже призвело до скорочення обсягів експорту української агропродукції на світові ринки на 15−18 млн тонн.
Тепер росіяни намагаються втрутитися у діяльність українських портів та експортерів, намагаючись нав’язати власні критерії визначення конкретних суден, що братимуть участь в ініціативі.
З квітня 2023 року росіяни намагаються втрутитися у діяльність українських портів та експортерів шляхом нав’язування власних критеріїв визначення конкретних суден, що братимуть участь в ініціативі. Наприклад, з 14 квітня вони без жодних пояснень відмовляють у реєстрації трьох суден (два з яких на Китай), на які вже чекає вантаж у порту Південний.
"Так чином російська сторона намагається встановити контроль над кількістю завантаженого флоту та напрямами його роботи, що є порушенням міжнародних норм та положень зернової ініціативи. Це є черговою спробою диктувати всьому світу свою політику, ставити під загрозу продовольчу безпеку та використовувати їжу як зброю", — наголосили в міністерстві.
Українська сторона категорично відкидає чергові вимоги росіян і виступає проти втручання в діяльність українських портів.
18 березня віце-прем'єр-міністр із відновлення України Олександр Кубраков повідомив про продовження Чорноморської зернової ініціативи ще на 120 днів. Раніше Росія заявляла, що продовження зернової угоди можливе лише на 60 днів, а подальша позиція визначатиметься залежно від «прогресу нормалізації російського сільськогосподарського експорту».
Інші Новини
Ціни на пальне в Україні знову дорожчають: експерт пояснив причину
Тривале зростання цін на нафту, яке відбувається на тлі посилення санкцій проти Росії, призводить до подорожчання нафтопродуктів і створює передумови...
Україна погодила роумінговий безвіз із ЄС – Шмигаль розповів деталі
Кабінет Міністрів України на засіданні 14 липня схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінгу.З посиланням на сайт...
Україна та США створюють спільне оборонне підприємство
Україна та США створюють спільне підприємство з виробництва спеціальної хімії. Про це заявило акціонерне товариство Українська оборонна промисловість (раніше Укроборонпром).«11...
Польща може запровадити односторонні обмеження на імпорт з України – міністр
Польща не виключає відновлення національної заборони на імпорт української сільськогосподарської продукції у разі необхідності. Про це заявив віцепрем’єр-міністр Польщі Владислав...
В ОП розповіли, коли запрацює комісія з компенсації постраждалим від агресії РФ
Компенсаційна комісія, яка займатиметься виплатами потерпілим від агресії РФ українцям у рамках механізму Ради Європи, має бути готова до запуску...
Skyeton звинувачує європейські фірми у спробах вкрасти технології українських дронів
Генеральний директор української компанії Skyeton Роман Княженко розповів про труднощі, з якими стикаються українські виробники дронів через не зовсім чесну...
Average Rating