Готуючись до нової атаки на енергетичну систему, Україна виготовить або замовить 100 нових високовольтних трансформаторів, на заміну знищених атаками росіян, більша частина з них зберігається за кордоном. Про це пише видання The Economist.
"Було замовлено 100 нових високовольтних трансформаторів, половина з яких буде вироблена в Україні, а половина закуплена за кордоном. Але через удари по українських заводах вітчизняних трансформаторів було виготовлено дуже мало. Іноземні трансформатори будуть зберігатися в Польщі і Румунії до тих пір, поки вони не будуть потрібні", – йдеться в матеріалі.
The Economist пише, що українські інженери виконали хорошу роботу.
Вони розробили унікальні схеми розподілення електроенергії й обладнання по всій країні.
Також після проведення модернізації в Україні залишилося багато старих, але лише нещодавно виведених з експлуатації трансформаторів, які можна знову підключити у разі потреби.
Міністр енергетики України Герман Галущенко каже, Україна тепер має великий досвід того, як справлятися з великомасштабними атаками.
Але він очікує, що росіяни також винесуть уроки з їхнього досвіду "нездатності зруйнувати систему". За його словами, країні потрібно більше систем протиповітряної оборони.
The Economist побувало на одній з електростанцій, яка зазнала удару минулого року: російська ракета, яка летіла прямо до машинного залу, за долю секунди до зіткнення влучила в частину з численних ліній електропередач станції, це збило її з курсу і таким чином врятувало серце системи. З початку вторгнення Росія запустила по цій станції 8 ракет.
Сьогодні по всій території електростанції бастіони, заповнені піском, оточують ключові елементи, щоб захистити їх від осколків. Але, за словами директора, у разі прямого попадання це не допоможе. Ізолювати високовольтні трансформатори в бетонну оболонку не можна, оскільки вони перегріються.
Є також ще одна проблема.
Приватна компанія ДТЕК, яка до війни виробляла близько чверті всієї електроенергії в Україні, каже, що з довоєнного штату компанії, який налічував 60 тисяч працівників, близько 5 тисяч зараз перебувають в армії. На сьогодні вже 250 жінок в компанії працюють під землею у вугільних шахтах (до війни жінки не працювали під землею).
За даними The Economist, з 10 жовтня і лише до кінця грудня 2022 року середньостатистичний український дім був без електроенергії середньому 5 тижнів.
Збитки, завдані російською агресією, спрямованою на те, щоб заморозити українців минулої зими, були величезними. Згідно зі звітом Програми розвитку ООН, у квітні 2023 року можливості генерації енергії скоротилися на 51% порівняно з періодом перед вторгненням Росії в лютому 2022 року.
Атомна енергетика становить найбільшу частину виробництва енергії в Україні. І хоч три діючі атомні станції, які все ще перебувають під українським контролем, не зазнали прямого нападу, захоплення Росією Запорізької АЕС призвело до падіння потужності атомних електростанцій на 44%.
Інші Новини
Євро відскочив після падіння: НБУ встановив новий курс на 26 червня
На п'ятницю 26 червня Національний банк встановив такі офіційні курси: - долар США – 44,9229 грн (+0,0544 грн до офіційного...
Посилки в ЄС подорожчають для частини відправників: що зміниться з 1 липня
З 1 липня 2026 року країни Євросоюзу почнуть поетапно запроваджувати нові правила оформлення комерційних посилок. Зміни торкнуться українських продавців, відправників...
Французький держборг досяг 117% ВВП: сигнал для євро та інвесторів
Державний борг Франції сягнув нового історичного максимуму. Для єврозони це сигнал про зростання бюджетних ризиків у другій найбільшій економіці блоку....
Фінляндія виділяє додаткові 40 млн євро на американську зброю для України
Глава уряду Фінляндії Петтері Орпо повідомив, що його уряд вирішив виділити додаткові кошти на ініціативу із закупівлі американської зброї для...
ЄЦБ може знову підвищити ставки, енергошок все ще впливає на інфляцію
У Європейському центральному банку попередили, що ставки можуть зрости ще раз. Причина - енергетичний шок через війну на Близькому Сході,...
У Британії розглядають продаж нафти з заарештованого судна РФ на користь України
Уряд Великої Британії розглядає план продажу 98 тисяч тонн сирої російської нафти із захопленого Лондоном танкера "тіньового флоту" для передачі...
