78% жителів прифронтових регіонів на щоденній основні споживають новини, з них 6% опитаних щодня читають новини з російських джерел. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 7-12 серпня серед мешканців 10 прифронтових регіонів.
"78% респондентів на щоденній основні споживають новини. Ще 12% споживають досить регулярно (3-4 рази на тиждень). Лише 10% споживають новини 1-2 рази на тиждень чи рідше.
Для 97% респондентів досить або дуже важливо стежити за новинами про події в Україні (зокрема, для 67% це дуже важливо)", – зазначають соціологи.
Абсолютна більшість респондентів насамперед отримують новини з національних (54% отримують щодня) та місцевих (59%) джерел. Із загалом міжнародних джерел 28% отримують на щоденній основі новини плюс 37% отримують щотижня.
Водночас 16% респондентів повідомили, що на щотижневій чи щоденній основі отримують новини з російських джерел, зокрема 6% щодня користуються російськими джерелами. Серед цих респондентів, які щодня/щотижня користуються російськими джерелами, 44% користуються і провладними, і опозиційними джерелами, 22% – провладними, 21% – опозиційними.
Основними мотивами читання російських джерел інформації опитувані назвали зіставлення інформації (17%), інтерес до подачі інформації в Росії (14%), проросійські настрої (11%), бажання бути поінформованим про події в Росії через важливість для України (11%), розуміння бачення подій росіянами (10%).
Найбільше опитаних цікавлять місцеві новини (25% зараховують цю тему до однієї з трьох найбільш цікавих для себе) і загальноукраїнські новини (25%). Далі йдуть економіка країни (19%), міжнародні новини (крім Росії) − (19%), соціальні проблеми (15%), науково-пізнавальні/освітні програми (15%) і здоров’я (15%).
Щодо новин, які опитані хотіли би отримувати більше, то 57% назвали інформацію про хід війни. Далі йдуть інформація про наявні програми держпідтримки для громадян (39%), про доступні в громаді послуги (36%) і плани відбудови (33%).
Соціологи кажуть, що 65% респондентів віддають перевагу отриманню новин у форматі відео, причому переважно мова йде про відео до 15 хвилин. Також 53% віддають перевагу коротким інформаційним повідомленням. Обирають зображення 25%, а довгі статті готові читати лише 6%. Формат подкастів чи радіо приваблює 7%.
Дослідження тривало 7-12 серпня. Методом онлайн інтерв’ю опитали 1000 дорослих мешканців прифронтових регіонів. За звичайних обставин статистична похибка загальної вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту і особливостей застосованого методу дослідження) не перевищувала 3,1%.
Водночас соціологи кажуть, що за умов війни можуть виникати додаткові систематичні відхилення вибірки, зумовлені наслідками російської агресії. Також потрібно враховувати особливості використаного методу (онлайн-інтерв'ю).
Дослідження було підтримано Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Інші Новини
ISW: Кремль може заборонити популярний месенджер задля контролю над інтернет-ресурсами
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що Кремль продовжує посилювати цензуру задля контролю над інтернет-ресурсами."Кремль продовжує реалізовувати свої довгострокові цензурні...
Україна висловила солідарність з партнерами через російські кібератаки
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга запевнив у підтримці з боку України європейських держав, які зазнали російських кібератак.Про це він написав...
Сирський доповів Зеленському про ситуацію на фронті
Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо ситуації на фронті, зокрема, й захист на Покровському напрямкуПро...
Словаччина передчасно розповіла про поліцейську операцію з Чехією в Україні
Заява словацької поліції про затримання в Дніпрі підозрюваного у "мінуванні" шкіл у Центральній Європі поставила під загрозу правоохоронні групи, які...
Канцлер Німеччини зробив неприємний прогноз щодо вступу України в ЄС
Україна навряд чи зможе вступити у Європейський Союз до 2034 року. Спочатку потрібно, щоб в країні припинилася війна, а потім...
Посли G7 нагадали Свириденко і уряду про ключові реформи
Посли держав "Групи семи" у Києві у пʼятницю привітали новий український уряд на чолі з Юлією Свириденко з початком роботи...
Average Rating