Столиця України місто Київ суттєво просіло у рейтингу найдорожчих міст світу, посівши 132 місце, що на 14 позицій нижче за показники довоєнного 2021 року.
Про це йдеться у дослідженні EIU Worldwide Cost of Living.
Загалом рейтинг 2023 року охоплює 173 найбільших міст світу.
У всьому світі відзначалися тенденції набагато повільнішого зростання цін на комунальні послуги (рахунки за електроенергію та воду), ніж у 2022 році, коли світ переживав цінові шоки на енергоносії, спричинені вторгненням Росії в Україну. Ця категорія посіла останнє місце серед десяти категорій, які досліджувалися.
Натомість найшвидшими темпами у світі дорожчали продукти харчування.
Дослідження показало, що в середньому ціни зросли на 7,4% у порівнянні з минулим роком.
Очолили рейтинг найдорожчих міст світу Сінгапур і Цюрих (Швейцарія).
При цьому, Сінгапур вдев’яте за останні одинадцять років зберіг першу позицію найдорожчого міста світу, випередивши Нью-Йорк (США), який цього року опустився на третє місце.
Попри те, що три міста США (Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Сан-Франциско) входять до першої десятки, міста Північної Америки в середньому опустилися в нашому рейтингу вартості життя.
На Західну Європу припадає чотири з десятки найдорожчих міст через постійну інфляцію продуктів харчування та одягу разом із підвищенням курсу валют регіону.
Через санкції та послаблення курсу рубля, Москва та Санкт-Петербург зазнали найбільшого падіння в рейтингу.
"Ціни на продукти харчування в Росії продовжують стрімко зростати. У середньому вартість підвищилася на 7,4% у річному обчисленні в місцевій валюті на понад 200 товарів і послуг, які найчастіше використовуються. Це менше за рекордне зростання на 8,1%, що було зареєстроване минулого року, але зростання цін залишається значно вищим за тенденцію 2017-21 років", — йдеться у дослідженні.
Київ посів 132 місце, перемістившись у рейтингу з 2021 року, коли воно посідало 118 місце. Але оскільки у 2022 році рейтинг Києва не досліджувався, у цьогорічному рейтингу відсутній розрахунок середньої інфляції.
А найдешевшим містом у рейтингу залишається Дамаск, навіть попри те, що ціновий кошик в країні зріс на 321% за рік у місцевій валюті (на тлі скасування державних субсидій і девальвації національної валюти, що збільшило витрати на імпорт).
Також, серед найдешевших міст світу опинилися Тегеран (Іран) та Триполі (Лівія).
Хоча рівень інфляції в Тегерані високий – майже 49%, ціни в Триполі за останній рік зросли трохи більше ніж на 5% за останній рік, але у всіх трьох містах особливо дешеві продукти харчування, а також інші побутові товари.
Загалом десятка найдорожчих міст 2023 року складається з двох мегаполісів Азії (Сінгапур і Гонконг), чотирьох міст Європи (Цюрих, Женева, Париж і Копенгаген), трьох міст США (Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Сан-Франциско) і Тель-Авіва в Ізраїлі.
Опитування було проведено перед початком війни Ізраїлю та ХАМАС, яка вплинула на обмінні курси в Ізраїлі та, можливо, ускладнила закупівлю деяких товарів у Тель-Авіві, що вплинуло на ціни.
Інші Новини
У WSJ вважають, що Китай отримав вигоду від мит Трампа
Китайський лідер Сі Цзіньпін отримав вигоду від рішення Дональда Трампа запровадити взаємне мито на імпорт товарів з різних країн світу....
Маск хоче, щоб США та ЄС торгували без мит
Американський мільярдер, чиновник Департаменту ефективності уряду США Ілон Маск заявив, що сподівається на "нульову митну ситуацію" між США та Європою....
“Укрзалізниця” відновила ще низку сервісів: що стало доступно
Після кібератаки "Укрзалізниці" відновила низку сервісів для пасажирів та залізничників. Тепер знову доступні сайти для замовлення квитків та розклади.Про це...
Дорожчає все, від продуктів до послуг: НБУ пояснив стрибок цін в Україні
Нацбанк зафіксував подальше зростання цін: продукти, послуги, пальне - все дорожчає. Але очікується поступове уповільнення інфляції.Про це говорить Макроекономічний та...
Ціни на пальне в Україні можуть знизитись: на скільки і чому
Ціни на паливо на АЗС в Україні можуть знизитися на 2-3 гривні за літр орієнтовно через місяць, якщо світова ціна...
Фондові ринки падають сильніше після відповіді Китаю на мита США
Світові фондові ринки продовжили падіння після того, як Китай запровадив у відповідь мита на імпорт зі США. Про це пише...
Average Rating