У Страсбурзі в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) сьогодні, 13 грудня, пройшли усні слухання щодо міждержавної справи "Україна проти Росії" стосовно ситуації в тимчасово окупованому Криму.
Про це повідомляє Facebook-сторінка уповноваженої Міністерства юстиції України у справах ЄСПЛ Маргарити Сокоренко.
Йдеться про справи № 20958/14 та №38334/18.
Українська сторона зазначила суддям ЄСПЛ, що з початку російської окупації Криму у 2014 році ситуація з дотриманням прав людини на території півострова регулярно погіршується рік у рік.
"Постраждалі від дій окупаційної "влади" не можуть захисти свої порушені права та отримати компенсацію внаслідок незаконних та варварських дій російських окупантів", – розповіла Сокоренко.
Також вона наголосила, що РФ відмовляється співпрацювати з будь-якою стороною, в тому числі і з ЄСПЛ, за фактами порушення прав людини на захоплених територіях України, що ще більше погіршує ситуацію.
"Беручи до уваги потужну доказову базу, яку ми надали за останні 9 років, включаючи аргументи під час цих усних слухань, просимо ЄСПЛ визнати росію відповідальною за порушення прав людини, гарантованих Конвенцією, які розглядаються в міждержавній справі", – заявила уповноважена Мін'юсту.
Справа в ЄСПЛ у Криму
Рішення про прийнятність міждержавної справи "Україна проти Росії" було оголошено ЄСПЛ 14 січня 2021 року. Тоді вперше на міжнародному рівні міжнародним судовим органом було визнано юридичний факт окупації РФ українських Автономної Республіки Крим та Севастополя.
Як зазначає уповноважена Мін'юсту України у справах ЄСПЛ, саме тоді сталося доєднання до "кримського" кейсу ще однієї міждержавної справи за заявою № 38334/18 щодо політичних в'язнів.
Наразі очікуються рішення Євросуду у справі про порушення прав людини на кримському півострові вже по суті.
Позов України проти РФ до ЄСПЛ
Нагадаємо, що у червні 2022 року ЄСПЛ ухвалив новий позов України проти Росії про масові злочини, скоєні після широкомасштабного вторгнення.
У січні 2023 року Євросуд визначив, що РФ окупувала частину Донбасу 11 травня 2014 року. Також суд оголосив своє рішення про прийнятність міждержавної справи "Україна та Нідерланди проти Росії".
Пізніше ЄСПЛ об'єднав дві справи України проти Росії, щоб прискорити їх розгляд.
Нагадаємо також, що влітку ЄСПЛ відмовив Росії у задоволенні позовних вимог проти України у повному обсязі.
Інші Новини
Путін другий тиждень не з’являється на публіці через ескалацію навколо України – росЗМІ
Російський диктатор Володимир Путін востаннє з'являвся на публіці майже два тижні тому, проте Кремль публікує відкладені звіти про його зустрічі,...
У МЗС вважають “інформаційним нагнітанням” попередження посольств про можливі обстріли
У МЗС України заявили про "інформаційне нагнітання" після того, як стало відомо про перехід на дистанційну роботу посольства США та...
Зеленський обговорив з прем’єром Польщі нову допомогу та рух до ЄС
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Зеленський, згідно з повідомленням, подякував Туску за його...
КНДР відправила генерала керувати своїми військами в Росії – WSJ
Північна Корея відправила генерал-полковника Кім Йон Бока, щоб той очолив війська КНДР в Росії, цей генерал є одним з 10...
США дозволили удари по Росії ракетами Storm Shadow – The Times
США дали "зелене світло" Україні щодо використання британських ракет Storm Shadow для ударів вглиб РФ. Офіційно Британія ще не підтвердила...
У Кремлі заперечують готовність Путіна на замороження війни в Україні
Прессекретар правителя Росії Дмитро Пєсков заявив, що Володимира Путіна не влаштує заморожування війни, хоча начебто він готовий до переговорів. "Президент...
Average Rating