Позиція Німеччини сповільнює запропоновану реформу фонду, з якого ЄС покриває витрати на допомогу Україні зброєю – мова про виділення 5 млрд євро на рік. Про це пише видання The Financial Times з посиланням на джерела.
Європейський фонд миру потребує додаткового фінансування, щоб країни ЄС могли частково отримати відшкодування витрат на постачання зброї.
Але запропоноване розширення фонду до 5 млрд євро на рік затримується, оскільки країни сперечаються про те, у який спосіб змінити фонд, щоб він краще відповідав потребам України і допомагав європейській збройовій промисловості задовольняти їх.
"Брюссель каже: "Спочатку заплати, потім отримай відшкодування", – сказав один з посадовців ЄС, який брав участь у переговорах. Але Німеччина та інші країни, які виступають за відхід від моделі відшкодування, стверджують, що вони не повинні цього робити.
Берлін перебуває в умовах жорстких бюджетних обмежень після рішення конституційного суду, який висловив незгоду з бюджетними домовленостями.
Німеччина вимагає, щоб вартість зброї, яку вона постачає Києву на двосторонній основі, зараховувалася як її частка у фонді. Менші країни кажуть, що це різко скоротить обсяг фонду.
"Вони (німці) не хочуть говорити ані "так" грошам, ані "ні", не будучи впевненими в тому, що (умови) прийнятні для них", – сказав високопосадовець ЄС, який брав участь у дискусіях з лідерами минулого тижня, говорячи про позицію Німеччини.
На саміті ЄС 1 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц наполягав на тому, що угода щодо запропонованої реформи Європейського фонду миру має включати пропозиції, зроблені країнами-членами, стверджують джерела.
Великі вкладники фонду кажуть, що невеликі країни, такі як держави Балтії, отримали великі компенсації з фонду за відправку застарілої зброї радянських часів в Україну і використали ці гроші для модернізації власних озброєнь.
Іншим каменем спотикання є швидкість, з якою Європейський фонд миру перейде від відшкодування витрат країнам до фінансування контрактів на постачання зброї.
Країни з великою збройовою промисловістю, такі як Німеччина та Франція, наполягають на швидких змінах та "отримають найбільшу вигоду", сказав представник ЄС, і "інші дуже добре це розуміють".
Офіційні особи, які беруть участь у переговорах, кажуть, що вони прагнуть знайти компромісне рішення до кінця лютого.
Інші Новини
Стефанішина запевнила, що Угорщина не може заблокувати старт переговорів України з ЄС
Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що в основоположних документах ЄС немає позицій, які б дозволили...
ЄС планує і надалі використовувати заморожені росактиви для потреб України – єврокомісар
Європейський Союз розглядає заморожені російські активи як одне із джерел фінансування України у майбутньому. Про це заявив журналістам єврокомісар з...
Стефанішина: ЄС дійде згоди щодо нових санкцій проти РФ цього тижня
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина заявила, що цього тижня країни ЄС повинні дійти згоди щодо 18-го пакету санкцій ЄС проти РФ. Про...
У Києві двоє іноземців демонстрували нацистські символи: їх затримали
Поліція затримала двох іноземців, які на Печерську у Києві ходили у футболках зі свастикою та демонстрували прапор з нацистською символікою....
Україна та США найближчим часом проведуть зустрічі щодо військової допомоги – ЗМІ
Найближчим часом в Італії та Україні відбудуться низка зустрічей на найвищому рівні між США та Україною, на яких буде йти...
Пентагон після заяви Трампа надсилає Україні додаткову зброю
Міністерство оборони США розпочало постачання додаткової оборонної зброї в Україну. Про це заявив речник Пентагону Шон Парнелл."За вказівкою президента Трампа,...
Average Rating