Read Time:1 Minute, 42 Second

Позиція Німеччини сповільнює запропоновану реформу фонду, з якого ЄС покриває витрати на допомогу Україні зброєю – мова про виділення 5 млрд євро на рік. Про це пише видання The Financial Times з посиланням на джерела.
Європейський фонд миру потребує додаткового фінансування, щоб країни ЄС могли частково отримати відшкодування витрат на постачання зброї.

Але запропоноване розширення фонду до 5 млрд євро на рік затримується, оскільки країни сперечаються про те, у який спосіб змінити фонд, щоб він краще відповідав потребам України і допомагав європейській збройовій промисловості задовольняти їх.
"Брюссель каже: "Спочатку заплати, потім отримай відшкодування", – сказав один з посадовців ЄС, який брав участь у переговорах. Але Німеччина та інші країни, які виступають за відхід від моделі відшкодування, стверджують, що вони не повинні цього робити.
Берлін перебуває в умовах жорстких бюджетних обмежень після рішення конституційного суду, який висловив незгоду з бюджетними домовленостями.
Німеччина вимагає, щоб вартість зброї, яку вона постачає Києву на двосторонній основі, зараховувалася як її частка у фонді. Менші країни кажуть, що це різко скоротить обсяг фонду.
"Вони (німці) не хочуть говорити ані "так" грошам, ані "ні", не будучи впевненими в тому, що (умови) прийнятні для них", – сказав високопосадовець ЄС, який брав участь у дискусіях з лідерами минулого тижня, говорячи про позицію Німеччини.

На саміті ЄС 1 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц наполягав на тому, що угода щодо запропонованої реформи Європейського фонду миру має включати пропозиції, зроблені країнами-членами, стверджують джерела.
Великі вкладники фонду кажуть, що невеликі країни, такі як держави Балтії, отримали великі компенсації з фонду за відправку застарілої зброї радянських часів в Україну і використали ці гроші для модернізації власних озброєнь.
Іншим каменем спотикання є швидкість, з якою Європейський фонд миру перейде від відшкодування витрат країнам до фінансування контрактів на постачання зброї.
Країни з великою збройовою промисловістю, такі як Німеччина та Франція, наполягають на швидких змінах та "отримають найбільшу вигоду", сказав представник ЄС, і "інші дуже добре це розуміють".
Офіційні особи, які беруть участь у переговорах, кажуть, що вони прагнуть знайти компромісне рішення до кінця лютого.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Державні компанії будуть перераховувати 80% прибутку до бюджету – Мінекономіки
Наступна новина “Укрнафта” готується до будівництва першої у цьому році свердловини