Read Time:1 Minute, 22 Second

Німецький Бундестаг у черговий раз не підтримав подання демократичної опозиційної фракції ХДС/ХСС щодо передачі Україні далекобійних ракет Taurus.
Поіменне голосування проводилося не за поданням опозиції, а по рекомендації Комітету Бундестагу в закордонних справах, який рекомендував відхилити пропозицію.
За це проголосували 495 депутати, проти – 190, утрималися – 5.
Голосуванню передували півторагодинні дебати за поданням консервативної опозиції «Послідовно продовжувати підтримку України – прийняти рішення про доставку крилатих ракет Taurus».

У своїх виступах депутати, навіть від «Зелених» і лібералів, які входять до правлячої коаліції, переважно підтримували ідею передачі Україні далекобійних ракет. Втім, під час голосування ці дві партії змушені були дотримуватися «коаліційної» дисципліни та голосувати разом з Соціал-демократичною партією «проти». Напередодні також у Бундестазі канцлер Олаф Шольц, який є членом СДПН, категорично відкинув можливість передачі Україні цих збройних систем.
Як завжди проти були також право-популістська «Альтернатива для Німеччини» та Ліві, які постійно закликають до припинення постачання взагалі будь-якої зброї Україні, що, на їх думку, відкриє шлях до мирних переговорів.
Партії демократичного центру – як коаліція, так і опозиція – акцентували на тому, що внутрішньополітичні сварки грають на руку російській пропаганді, Путіну, який намагається посіяти розбрат у західних демократіях і посилити розбіжності, використовуючи тему допомоги Україні.

На дебатах були присутні кілька міністрів уряду, серед яких очільник Міноборони ФРН Борис Пісторіус і глава німецької дипломатії Анналена Бербок.
Як повідомлялося раніше, попереднє голосування за подібним поданням ХДС/ХСС із закликом передати Україні Taurus відбулось 22 лютого. Тоді за пропозицію проголосували 182 депутати, проти – 480, утрималися – 5.
Загалом це вже третя спроба фракції отримати підтримку парламенту в питанні передачі цих систем озброєнь.
Рішення щодо передачі будь-яких видів озброєнь ухвалює федеральний уряд, рішення Бундестагу в цьому питанні носять рекомендаційний характер.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Понад 60% громадян країн НАТО підтримують допомогу Україні
Наступна новина Нацбанк несподівано змінив облікову ставку