З 9 по 24 липня в усіх областях будуть змінені графіки відключень. В кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень – це потрібно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання електрики. В інші дні обмеження споживання будуть відбуватися згідно з графіками.
Про це йдеться в повідомленні "Укренерго".
Такі виміри проводяться щороку, взимку та влітку, і дають можливість чіткіше прогнозувати режими роботи енергосистеми країни.
Коли в кожній області не буде обмежень
У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру, орієнтовний графік режимних вимірів такий:
9 липня: Дніпропетровська область;
10 липня: м. Київ;
11 липня: Київська, Хмельницька області;
12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
18 липня: Волинська, Львівська; Чернівецька області;
19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.
Вимірювання не застосовуються для тимчасово окупованих територій.
Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Як зазначають в "Укренерго", оскільки в системі є дефіцит енергії, спричинений масованими російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, обмеження споживання можуть бути дещо змінені.
У випадку повторення масованих ударів по енергетиці проведення цих вимірів буде перенесене до стабілізації ситуації в енергосистемі.
Навіщо це потрібно
"Завдяки таким вимірам Диспетчерський центр «Укренерго» зможе побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії. Ми зможемо визначити, скільки саме зараз, влітку, споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки кожній області потрібно електроенергії для життєдіяльності. Отримані результати враховують зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств", – пояснюють у компанії.
Зазначається, що аналіз цих даних дозволить надалі забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами.
"Крім того, ми зможемо отримати більш точні дані про те, як розвивати енергосистему, підвищуючи її стійкість до російських атак. Тобто, це дасть змогу більш точно визначити, де потрібно реалізувати проєкти з децентралізованої генерації в першу чергу і прорахувати оптимальні рішення для кожного регіону", – зазначили в "Укреенерго".
Попередня новина
У Мінфіні прокоментували інформацію про “блокування” коштів для відновлення України
Інші Новини
Світло, газ і захист від ракет: як Україна витратить €2 млрд, виділених після завершення Конференції з відновлення України
Після завершення Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2026) у польському Гданську Київ оголосив про безпрецедентний пакет енергетичних угод...
Доходи громад від паркування зросли: податкова назвала суму
За січень–травень 2026 року місцеві бюджети отримали 97 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів. Це на 11%...
НБУ знизив курс долара на понеділок: євро продовжило дорожчати
На понеділок 29 червня Національний банк встановив такі офіційні курси: - долар США – 44,8596 грн (-0,0633 грн до офіційного...
Україна отримає нові енергетичні потужності за рахунок гранту ЄБРР
«Укрнафта», що входить до Групи «Нафтогаз», підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку на 44,6 млн євро. Гроші...
Starlink хоче вийти на ринок мобільного зв’язку США попри високу конкуренцію
SpaceX Ілона Маска розглядає запуск мобільного сервісу Starlink для американських споживачів. Якщо план реалізують, компанія напряму конкуруватиме з Verizon, AT&T...
Криза в Ормузі принесла Панамському каналу несподіваний виграш
Панамський канал очікує доходи вище прогнозу на 2026 фінансовий рік після того, як закриття Ормузької протоки перекинуло частину суднопотоків на...
