Колишнього главу Нацбанку Кирила Шевченка оголосили у міжнародний розшук.
Про це повідомляє Центр протидії корупції із засідання Вищого антикорупційного суду, який заочно обирає запобіжний захід Шевченку.
За даними прокурорів САП, 20 вересня Шевченко виїхав з України за службовим паспортом у відрядження до Лондона. Відрядження завершилося через день, проте в Україну він не повернувся. Ексглава НБУ самостійно відправив себе у відпустку до 30 вересня, а потім продовжив її до 7 жовтня.
4 жовтня Шевченко повідомив, що йде у відставку через проблеми зі здоров'ям. 6 жовтня Шевченку повідомили про підозру у справі щодо протиправної діяльності посадових осіб держбанку, яка призвела до збитків у сумі понад 206 млн грн.
Після цього Шевченко повідомив, що підозра стала для нього несподіваною, а сам він перебуває за кордоном на лікуванні.
За словами адвоката, Шевченко перебуває у Відні, де став на консульський облік та орендував житло.
Адвокат також надав медичний висновок приватної австрійської клініки, датований лише 12 жовтня, хоча про перебування на лікуванні Шевченка повідомляв 6 жовтня.
"При цьому у висновку не зазначено конкретного діагнозу і він не передбачає госпіталізацію. Там йдеться лише про рекомендацію лікарів провести певні діагностики, здати аналізи та утриматися від поїздок на великі відстані", — додали до ЦПК.
САП стверджує, що Шевченко мав повернутися до України, оскільки його бронювання як військовозобов'язаного було знято автоматично з моменту звільнення парламентом, а категоричної заборони на далекі переїзди він не має, лише рекомендації.
Зазначається, що 28 жовтня Шевченко був викликаний на допит як підозрюваний. Оскільки він не прийшов, НАБУ та САП оголосили його у міжнародний розшук. До цього він перебував лише у національному розшуку. За словами прокурора, Шевченко ухиляється від слідства та суду.
Шевченка було призначено главою НБУ у липні 2020 року після того, як Яків Смолій раптово пішов у відставку з цієї посади, звинувативши керівництво країни у тиску на Центробанк.
До призначення на посаду голови НБУ Шевченко з 2015 року очолював державний Укргазбанк, а 2014 року він був першим заступником глави правління Украгазбанку.
За даними САП, керівництво Укргазбанку з 2014 до 2020 року використало для розкрадання коштів інформацію про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування. За даними слідства, кошти держбанку на суму понад 206 млн грн було безпідставно перераховано 52 фіктивним агентам.
Інші Новини
Європа збільшила імпорт російського чавуну на 90%
Протягом трьох років після вторгнення в Україну, попри санкції, російські виробники продовжують отримувати значні доходи від експорту у ЄС. Особливо...
Зеленський: За три роки UNITED24 зібрала понад 56 мільярдів грн
Президент України Володимир Зеленський заявив, що за три роки існування ініціатива UNITED24 акумулювала понад 56 мільярдів гривень на підтримку України....
“Укренерго”: Споживання електрики зросло через негоду
Станом на ранок 5 травня в Україні через негоду без електропостачання залишилися споживачі у 68 населених пунктах п'яти областей. Про...
Українці стали менше купувати валюту та більше її продавати – НБУ
Національний банк зафіксував значне скорочення чистої купівлі іноземної валюти населенням у квітні 2025 року. Про це свідчать дані НБУ.Сальдо операції...
Курс валют НБУ на 5 травня
Курс основних валют, встановлений Національним банком України у понеділок, 5 травня 2025 року Курс долара порівняно з 4 травня зріс...
У Мін’юсті роз’яснили, хто має право на компенсацію за пошкоджене майно
Внаслідок повномасштабної агресії Росії тисячі українців опинилися у складній життєвій ситуації — їхнє житло було зруйноване чи суттєво пошкоджене. Водночас,...
Average Rating