Колишнього главу Нацбанку Кирила Шевченка оголосили у міжнародний розшук.
Про це повідомляє Центр протидії корупції із засідання Вищого антикорупційного суду, який заочно обирає запобіжний захід Шевченку.
За даними прокурорів САП, 20 вересня Шевченко виїхав з України за службовим паспортом у відрядження до Лондона. Відрядження завершилося через день, проте в Україну він не повернувся. Ексглава НБУ самостійно відправив себе у відпустку до 30 вересня, а потім продовжив її до 7 жовтня.
4 жовтня Шевченко повідомив, що йде у відставку через проблеми зі здоров'ям. 6 жовтня Шевченку повідомили про підозру у справі щодо протиправної діяльності посадових осіб держбанку, яка призвела до збитків у сумі понад 206 млн грн.
Після цього Шевченко повідомив, що підозра стала для нього несподіваною, а сам він перебуває за кордоном на лікуванні.
За словами адвоката, Шевченко перебуває у Відні, де став на консульський облік та орендував житло.
Адвокат також надав медичний висновок приватної австрійської клініки, датований лише 12 жовтня, хоча про перебування на лікуванні Шевченка повідомляв 6 жовтня.
"При цьому у висновку не зазначено конкретного діагнозу і він не передбачає госпіталізацію. Там йдеться лише про рекомендацію лікарів провести певні діагностики, здати аналізи та утриматися від поїздок на великі відстані", — додали до ЦПК.
САП стверджує, що Шевченко мав повернутися до України, оскільки його бронювання як військовозобов'язаного було знято автоматично з моменту звільнення парламентом, а категоричної заборони на далекі переїзди він не має, лише рекомендації.
Зазначається, що 28 жовтня Шевченко був викликаний на допит як підозрюваний. Оскільки він не прийшов, НАБУ та САП оголосили його у міжнародний розшук. До цього він перебував лише у національному розшуку. За словами прокурора, Шевченко ухиляється від слідства та суду.
Шевченка було призначено главою НБУ у липні 2020 року після того, як Яків Смолій раптово пішов у відставку з цієї посади, звинувативши керівництво країни у тиску на Центробанк.
До призначення на посаду голови НБУ Шевченко з 2015 року очолював державний Укргазбанк, а 2014 року він був першим заступником глави правління Украгазбанку.
За даними САП, керівництво Укргазбанку з 2014 до 2020 року використало для розкрадання коштів інформацію про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування. За даними слідства, кошти держбанку на суму понад 206 млн грн було безпідставно перераховано 52 фіктивним агентам.
Інші Новини
ООН виділить Україні понад $2 млрд на гуманітарні потреби
Виконавча рада Всесвітньої продовольчої програми ООН ухвалила проміжний стратегічний план для України на 2025-2027 роки із бюджетом у 2,1 млрд...
У РФ зупинився один із найбільших нафтопереробних заводів
Один з найбільших нафтопереробних заводів Росії Нижегороднафтооргсинтез (НОРСІ) зупинив виробничі процеси через поломку. Про це пише The Moscow Times. Зазначається,...
Україна отримає від Литви додаткові 10 млн євро на відбудову
Литва спрямує 10 мільйонів євро до Трастового фонду Світового банку, створеного для звільнення, відновлення, реконструкції та реформування України. Ці кошти...
“Укренерго” фіксує зростає споживання через менші обсяги обмежень
В Україні зростає споживання електроенергії. 20 листопада станом на 5:00 його рівень був на 1,6% вищим, ніж водночас попереднього дня...
МВФ дещо покращив прогноз зростання економіки України
Міжнародний валютний фонд несуттєво покращив прогноз зростання реального ВВП України до 4% у 2024 році, а також до 2,5-3,5% у...
Нацбанк змінив валютні обмеження для бізнесу
Національний банк України вніс зміни до чинних валютних обмежень для бізнесу. Нововведення будуть діяти з 20 листопада 2024 року. "З...
Average Rating