Якщо Україні не вдасться розблокувати експорт зерна, потужностей для зберігання нового врожаю може не вистачити. Частина продукції може бути втрачена.
Про це в коментарі РБК-Україна сказала Єлизавета Малишко, провідний експерт компанії "УкрАгроКонсалт".
"На початок липня у нас буде десь 20 млн тонн залишків зерна. Наразі перспективи врожаю досить непогані. Ми зберемо десь 55 млн тонн зерна, якщо ситуація залишиться така, як зараз", – сказала вона.
За її словами, ситуація постійно змінюється, тому прогнози краще робити, виходячи з поточних обставин.
Малишко повідомила, що на сьогоднішній момент максимальні об'єми аграрного експорту – 1,7 млн тонн на місяць, це те, що Україна може вивозити, включаючи олію, шроти, зерно.
"Тобто ми виходимо на 1 липня з 20 млн тонн залишків, 55 млн тонн нового врожаю, усього 75 млн тонн. Це зерно буде надходити поступово з інтервалом 2 місяці. Внутрішнє споживання у нас 1,5 млн тонн на місяць. Тобто до того часу, поки прийде пізнє зерно, ми з'їмо десь 3 млн тонн і 3 млн тонн відправимо на експорт", – сказала вона.
Малишко зазначила, що у досить короткі строки приблизно 69 млн тонн зерна потрібно буде десь розмістити. Водночас для стаціонарного зберігання в Україні є потужності на 47 млн тонн на сертифікованих елеваторах. Крім того, 15-17 млн тонн, максимум 20 млн тонн можна зберігати на полі у рукавах.
"Тобто ми виходимо десь на межі. Але це тільки зерно. А є ще олійні культури, яких буде ще 15-17 млн тонн та які також потрібно десь зберігати. Плюс потрібні ємності для продуктів переробки", – сказала вона, зазначивши, що таким чином близько 20 млн тонн фермери вимушено зберігатимуть у тимчасових умовах.
Експерт відзначила, що модульні системи для зберігання існують, але їх можна буде побудувати максимум на 6 млн тонн.
"Але, нажаль, щоб зберігти цей урожай повністю, цього буде недостатньо", – сказала Малишко.
Вона вважає, що навмисно зерно навряд чи будуть знищувати, але воно просто може пропасти через погані умови зберігання на полях.
"Якщо це зерно буде зберігатися в зіпсованих рукавах, втрати можуть бути", – повідомила експерт.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ, що дозволить Україні збільшити обсяги для зберігання на 10-15 млн тонн.
Нагадаємо, Україна цього року через війну втратить чверть площ до збирання зернових. Врожай скоротиться на приблизно на третину – до 55 млн тонн.
Термінові і важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Інші Новини
На окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей зникла електрика
На окупованих росіянами територіях Херсонській області спостерігаються проблеми зі світлом зранку 27 листопада. Також знеструмлена окупована частина Запорізької області. Як...
Запорізькій ОВА виділили додаткові 203 млн грн на будівництво укріплень
Кабінет міністрів перерозподілив кошти і спрямував додаткове фінансування укріплень на Запоріжжі. Про це заявив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук....
Бізнесу дозволили імпортувати 60% електроенергії щоб уникнути графіків відключень
Кабінет Міністрів дозволив не застосовувати графіки відключення світла для бізнесу, який імпортуватиме 60% електроенергії для власних потреб, а не 80%,...
“Укренерго” оприлюднило графіки відключень на середу
В Україні у середу, 27 листопада, продовжать діяти графіки відключення електроенергії. Світло будуть вимикати протягом усього дня. З посиланням на...
Defense Express підрахували запаси Storm Shadow у Британії, Франції та інших країнах
Україна періодично отримує від країн-партнерів крилаті ракети Storm Shadow/SCALP. Однак скільки саме ракет було передано, та скільки залишилось у партнерів...
Опитування показало, що більшість українців за початок переговорів про заморожування війни
Більшість українців вважають, що війна, розв’язана Росією проти України триватиме ще понад рік. При цьому думки про те, що потрібно...
Average Rating